kpb

Noc Kina Europejskiego

NOC KINA EUROPEJSKIEGO

sobota, 24 września 2011
start: godz. 19.00


W ramach 8. Europejskiego Dnia Języków w Krakowie Kino Pod Baranami zaprasza na Noc Kina Europejskiego, w czasie której zaprezentuje 4 filmy z 4 różnych europejskich krajów: Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy - Europejskim Dniem Języków. W roku 2011 zapraszamy do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia Języków w sobotę, 24 września.

WSTĘP WOLNY!
Bezpłatne wejściówki do odbioru Kasie Kina od środy, 21 września.


W programie:

EX | EX
reż. Fausto Brizzi, Włochy 2009, 110’

Nasi ex są jak arabski Feniks, który odradza się z popiołów, nie umierają nigdy, są tam, gotowi do ataku, który zmieni twoje życie. Związek z jednymi przerodził się w nienawiść, z innymi w przyjaźń, a w przypadku jeszcze innych miłość jest nadal żywa. Tak czy siak, są częścią twojego życia, to, że dziś jesteś, jaki jesteś, to też po części wina, czy zasługa twoich byłych. Miłość zaczyna się licznymi deklaracjami i pocałunkami... ale potem jak się toczy?


OBCA
| DIE FREMDE
reż. Feo Aladag, Niemcy 2010, 119’

Portret młodej Turczynki, Umay, która chce wieść niezależne życie w kraju, gdzie tradycja kulturowa wymaga od każdej kobiety podporządkowania się mężczyźnie - mężowi, ojcu, bratu. Umieszczając opowieść pomiędzy Niemcami (gdzie Umay dorasta i dokąd wraca, by połączyć się z rodziną) a Turcją (gdzie wychodzi za mąż i żyje razem z rodziną męża), reżyserka wpisuje ją w kontekst pojednania pomiędzy kulturami w Europie.


ONA JEST MATADOREM | ELLA ES EL MATADOR
reż. Gemma Cubero i Celeste Carrasco, 2009, 62' 

Fascynujący dokument o kobietach w świecie korridy.


TORT WESELNY | PIÈCE MONTÉE
reż. Denys Granier-Deferre, Francja 2010, 95’

Pochodzący z zamożnych rodów z klasy średniej Vincent (Jérémie Renier) i Bérengère (Clémence Poésy) zamierzają się pobrać. W przeciwieństwie do swoich rodzin nie chcą wielkiej uroczystości z hucznym weselem. Wolą skromny ślub cywilny i wystawny obiad dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Film jest satyrą na przedstawicieli francuskiej klasy średniej.
(film w wersji oryginalnej)


Wszystkie filmy w wersji oryginalnej z polskimi napisami, z wyjątkiem Tortu weselnego (wersja oryginalna bez polskich napisów).

WSTĘP WOLNY!
Bookmark and Share

archiwum