kpb

Dojrzałe kino - Skóra, w której żyjęKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

W środę, 21 września zapraszamy na pokaz najnowszego filmu hiszpańskiego mistrza, Pedro Almodóvara! 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 21 września 2011, godz. 11.00

SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ | LA PIEL QUE HABITO
reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania 2011, 117’

MFF w Cannes 2011: konkurs główny

Najnowszy film Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina.

Po raz pierwszy w swojej karierze twórca Wszystko o mojej matce sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry'ego Jonqueta.

Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia. O Tarantuli krytycy pisali, że to Markiz de Sade i Jean-Paul Sartre w jednym, więc thriller Skóra, w której żyję na jej podstawie, ma szansę stać się jednym z najbardziej szokujących filmów w dorobku Almodóvara.

W rolach głównych występują: Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya, która ma szansę stać się nową muzą Almodóvara. W obsadzie filmu znaleźli się też m.in. Marisa Paredes, Blanca Suárez, Eduard Fernández czy José Luis Gómez. Muzykę, tradycyjnie już, napisał Alberto Iglesias.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum