kpb

Dojrzałe kino - Nawet deszczKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

W środę, 14 września pokażemy bardzo wysoko oceniany hiszpański NAWET DESZCZ z Gaelem Garcią Bernalem. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 14 września 2011, godz. 11.00

NAWET DESZCZ | TAMBIÉN LA LLUVA
reż. Icíar Bollaín, Hiszpania 2010, 98’

3 nagrody Goya 2011, w tym za najlepszy scenariusz oryginalny
Hiszpański kandydat do Oscara
MFF Berlin 2011: Nagroda publiczności

Przez wielu uważany za najlepszy hiszpański film ubiegłego roku, Nawet deszcz to widowiskowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie (Gael García Bernal, Luis Tosar), napisana przez Paula Laverty'ego, scenarzystę filmów Kena Loacha, z muzyką Alberta Iglesiasa, na stałe współpracującego z Pedro Almodóvarem. Na czele ekipy stanęła kobieta - hiszpańska reżyserka Icíar Bollaín (Daję ci moje oczy, Mataharis).

Sebastian - reżyser idealista - i Costa, jego producent, realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Pragną ukazać wielkiego odkrywcę w sposób daleki od wyidealizowanej wersji szkolnych podręczników - na ekranie żądni złota Kolumb i jego świta brutalnie rozprawiają się z Indianami. Realizacja filmu idzie wyśmienicie do momentu gdy w okolicy wybucha tzw. "wojna o wodę", wywołana prywatyzacją wodociągów. Szybko okazuje się, że pomimo upływu 500 lat, konkwista trwa nadal. Kiedyś wyzyskiwani przez konkwistadorów, dziś boliwijscy Indianie stają się ofiarami chciwych polityków i międzynarodowych korporacji. Rozpoczyna się podwójna walka rdzennych mieszkańców Boliwii z najeźdźcami z Zachodu - w filmie i w rzeczywistości. Costa i Sebastian staną przed trudną decyzją, czy są gotowi zrobić film za wszelką cenę, nawet kosztem indiańskich współpracowników i własnych ideałów.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum