kpb

Jesteśmy w jury weneckiego festiwalu filmowego!

Maria Magdalena Gierat, szefowa krakowskiego Kina Pod Baranami, została zaproszona do jury 8. edycji Giornate degli Autori/Venice Days, jednej z sekcji trwającego właśnie weneckiego festiwalu filmowego!

Jury, składające się w przedstawicieli kin należących do sieci kin europejskich Europa Cinemas, przyzna nagrodę Europa Cinemas Label najlepszemu filmowi europejskiemu prezentowanemu podczas sekcji Giornate degli Autori/Venice Days. Nagrodzony film na dłuższy czas zagości na ekranach kin zrzeszonych w sieci i zyska dodatkową promocję.

Powołana do życia w 1992 roku sieć Europa Cinemas wspiera kina, które kładą nacisk na prezentację dorobku europejskiej kinematografii oraz wszelkie przedsięwzięcia mające na celu przybliżenie go młodej publiczności.

Nagroda Europa Cinemas dla najlepszego filmu europejskiego została przyznana po raz pierwszy w 2003 roku podczas festiwalu w Cannes. Obecnie Europa Cinemas wysyła swoich przedstawicieli na wszystkie najważniejsze festiwale filmowe odbywające się w Europie, aby nagradzać filmy, które ich zdaniem zasługują na szczególną uwagę oraz większy zasięg dystrybucji i czas prezentacji na srebrnych ekranach.

Kino Pod Baranami od lat należy do sieci Europa Cinemas, a w 2009 roku zostało wyróżnione nagrodą za najlepszy program filmowy wśród wszystkich kin w sieci w całej Europie.
Bookmark and Share

archiwum