kpb

Future Shorts ONE_lipiec 2011

NAJLEPSZE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE ZE ŚWIATA

W tym roku Future Shorts po raz pierwszy rezygnuje z urlopu i będzie z wami także w czasie wakacji! W przerwie między wygrzewaniem się na plaży, pływaniem w oceanie, a górskimi wycieczkami warto zawitać na jeden z naszych pokazów. Na wysokie temperatury przyda się dawka orzeźwiających krótkich metraży!

Co pokażemy? Dwa niezwykłe teledyski dla grup REM i Battles: jeden z udziałem znanego z filmu Kick-Ass Aarona Johnsona, drugi z udziałem... lodów. Dwie animowane perełki: opowieść o 7-letnim niesłyszącym chłopcu i jego wyprawie do zoo (THE BOY WHO WANTED TO BE A LION, reż. Alois De Leo) oraz nagrodzoną Złotą Palmą w Cannes historię kłopotów ze zgrają bezpańskich psów (CHIENNE D'HISTOIRE, reż. Serge Avedikian). Dwa intrygujące dokumenty: spojrzenie na meksykańskie kobiety, które postanowiły zrobić coś dla tysięcy emigrantów regularnie przemierzających ich terytorium (LA PATRONA, reż. Lizzette Arguello) i relację z konfliktu między zbieraczami jagód w Finlandii (HOW TO PICK BERRIES, reż. Elina Talvensaari). A dla miłośników fabuł przygotowaliśmy wgląd w tajemniczą wyprawę młodego Daniela (PASSING HEARTS, reż. Johan Brisinger).

Ponadto wszystkie lipcowe pokazy będą wzbogacone o polski smaczek: zaprezentujemy set teledysków autorstwa Krzysztofa Skoniecznego (Pogodno: Magnes, Brodka: Krzyżówka Dnia) oraz Krzysztofa Skoniecznego i Marcina Starzeckiego (Myslovitz: Ukryte, Projekt Warszawiak: Nie ma cwaniaka na warszawiaka).

Nie zapomnijcie o Future Shorts w lipcu!


czwartek, 21 lipca, godz. 19.00


BILETY TYLKO:
12 zł
(normalny)
10 zł (ulgowy) W programie:

Łączny czas projekcji: 70’

1) REM - UBERLIN
Reż. Sam Taylor Wood / 2011 / Wielka Brytania / 4'

Teledysk do piosenki grupy REM z udziałem Aarona Johnsona - aktora znanego z filmu Kick-Ass.

2) THE BOY WHO WANTED TO BE A LION
Reż. Alois De Leo / 2010 / Wielka Brytania / 8'

Max jest niesłyszącym 7-letnim chłopcem dorastającym w latach 60. Pewnego razu wybiera się na szkolną wycieczkę do zoo, gdzie po raz pierwszy widzi lwa. Rodzi się w nim uczucie, które zmieni jego życie na zawsze.

3) HOW TO PICK BERRIES
Reż. Elina Talvensaari / 2010 / Finlandia / 19'

Ekonomia jest dziwniejsza niż można sobie wyobrazić. Na mglistych bagnach północnej Finlandii pojawiają się goście z daleka. Choć są nieszkodliwi, niechcący zakłócą swoją obcością rytm lokalnych zwyczajów...

4) LA PATRONA
Reż. Lizzette Arguello / 2009 / Meksyk / 5'

Krótki film o kobietach ze stowarzyszenia La Patrona w stanie Veracruz i ich misji na rzecz ludzkiej solidarności. Jak dostarczyć lunch tysiącom imigrantów z Ameryki Środkowej, którzy przemierzają Meksyk w drodze do Stanów Zjednoczonych?

5) PASSING HEARTS
Reż. Johan Brisinger / 2006 / Szwecja / 15'

Chłopiec wyrusza w tajemniczą podróż... Historia wzruszającego spotkania między Danielem a rodziną, której zmarły syn uratował mu życie.

6) CHIENNE D'HISTOIRE
Reż. Serge Avedikian / 2010 / Francja / 15'

Laureat Złotej Palmy w Cannes dla najlepszego krótkiego metrażu. Ulice pełne są bezpańskich psów. Nowo utworzony rząd prosi europejskich ekspertów o pomoc w wytępieniu plagi. Zapada decyzja - psy należy wywieźć na opuszczoną wyspę, z dala od miasta.

7) BATTLES - ICE CREAM
Reż. CANADA / 2011/ Hiszpania / 4'

Hiszpański kolektyw reżyserski CANADA prezentuje błyskawiczny montaż swoich poprzednich prac w teledysku dla grupy Battles. W roli głównej: lody, farba i nieunikniony bałagan.

SPOT:
Więcej informacji o Future Shorts można znaleźć na stronach:
http://www.futureshorts.com/ 
www.futureshorts.pl
www.myspace.com/futureshorts_poland
en-gb.facebook.com/futureshorts.poland

Oglądaj Future Shorts na:
www.youtube.com/futureshortspoland
www.youtube.com/futureshorts
Bookmark and Share

archiwum