kpb

Baranki w pieluchach - Zabiłem moją matkęBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

24 marca pokażemy obsypany nagrodami debiut "cudownego dziecka" kanadyjskiego kina, Xaviera Dolana! 

BILETY: tylko 10 zł!

UWAGA MAMY!
Zachęcamy do kolekcjonowania pieluchowych biletów, dzięki którym każda z Was będzie mogła zdobyć zestawy kosmetyków, podarowane przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA. Wystarczy zebrać 5 biletów, zgłosić się z nimi do Kasy i odebrać swoją nagrodę :-)
Odliczanie zaczynamy od 10 marca!
czwartek, 24 marca 2011, godz. 11.00

ZABIŁEM MOJĄ MATKĘ | J'AI TUÉ MA MÈRE
reż. Xavier Dolan, Kanada 2009, 96'

MFF w Cannes 2009: C.I.C.A.E. Award, Prix Regards Jeune, SACD Prize (Directors' Fortnight)
Francuskie Nagrody Filmowe, Cezary 2010:
- nominacja: najlepszy film zagraniczny
Nagrody Akademii Lumière 2010: najlepszy film francuskojęzyczny, nagroda międzynarodowej publiczności
MFF w Reykjaviku 2009: Grand Prix
Ka
nadyjski kandydat do Oscara 2010

Niezwykły film o dorastaniu obsypany nagrodami. Głośny debiut Xaviera Dolana, twórcy Wyśnionych miłości

Hubert (Xavier Dolan) jest zbuntowanym nastolatkiem. Nienawidzi swojej matki (Anne Dorval), wspólnie z którą mieszka od czasu rozwodu rodziców. Nie znosi jej kiczowatego gustu, niemodnych ubrań i upodobania do tanich bibelotów. Nade wszystko jednak nie znosi poczucia winy, jakie próbuje w nim wzbudzać. Matka natomiast nie rozumie, co dzieje się z jej ukochanym dzieckiem. Czuje się bezradna. Widzi, że dzieli ich coraz większa przepaść.

Pewnego dnia Hubert zostaje zaproszony na obiad przez swoją nauczycielkę francuskiego - Julie, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Jednocześnie chce się usamodzielnić i próbuje razem z Antoninem wynająć mieszkanie. Wszystkie plany niweczy decyzja rodziców o wysłaniu Huberta do szkoły z internatem...

Xavier Dolan posługuje się przemyślaną i mocno wystylizowaną estetyką. Nawiązuje do osiągnięć mistrzów - Wonga Kar Waia, Pedro Almodóvara i Jean-Pierre'a Jeunet.

Jest to debiutancki film Xaviera Dolana (ur. w 1989 r. w Québecu). Scenariusz do niego napisał w wieku 17 lat w oparciu o własne doświadczenia. Dwa lata później (w 2009 roku) wyreżyserował go, wyprodukował i zagrał w nim główną rolę. Do udziału w Zabiłem moją matkę zaangażował znanych w Québecu aktorów.

Film odniósł sukces na świecie. Wyświetlany był na największych festiwalach i zdobył szereg wyróżnień. Xavier Dolan został przez zachodnią prasę okrzyknięty cudownym dzieckiem kina. Jego drugi film, Wyśnione miłości (2010), potwierdza talent reżyserski młodego twórcy i stanowi obietnicę niezwykłej kariery.

 
Cykl polecają
:
Kreatywka   Pieluszkarnia    Klub Kangura Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści      CzasDzieci.pl 
Bookmark and Share

archiwum