kpb

Baranki Dzieciom - spotkanie autorskie z Tadeuszem Wilkoszem!BARANKI DZIECIOM to cykl poranków filmowych przygotowany specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów!

W cyklu wiosennym projekcje odbywać się będą w niedziele o godzinie 11.00.

Filmy w polskiej wersji językowej.

W trosce o kształtowanie kreatywności naszych Milusińskich po każdym seansie organizowane są warsztaty plastyczne, których tematyka powiązana jest z treścią obejrzanych wcześniej bajek. Prace dzieci, powstałe podczas tych spotkań, biorą udział w konkursach z nagrodami i są prezentowane w naszej małej galerii - gablocie mieszczącej się na II piętrze Kina.

Dzięki temu, że seanse odbywają się w małym studyjnym kinie, dzieci mają niepowtarzalną okazję poznania go „od kuchni” - zachęcamy bowiem do zwiedzenia kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Po każdym seansie i zabawach plastycznych (około godz. 13.00), zapraszamy wszystkie dzieci na pokazy produkcji oraz degustację cukierków w fabryce CIUCIU Cukier Artist (ul. Gołębia 3).

BILETY: tylko 10 złSponsor nagród:

CzasDzieci.pl     

Współpraca:
KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
niedziela, 13 marca 2011, godz. 11.00

TADEUSZ WILKOSZ - SPOTKANIE AUTORSKIE
spotkanie z twórcą serii Przygód Misia Colargola oraz Małego Pingwina Pik-Poka
(m. in. prezentacja lalek bohaterów, pokaz fragmentów bajek i inne atrakcje)

TADEUSZ WILKOSZ
 - reżyser, scenarzysta i scenograf filmów animowanych. Absolwent Wydziału Grafiki Filmowej Wyższej Szkoły Przemysłu Artystycznego (UMPRUM) w Pradze (1956). Po praktyce w czeskich wytwórniach filmów animowanych związany od 1958 r. z łódzkim SE-MA-FORem. Laureat licznych nagród artystycznych i państwowych.

PRZYGODY MISIA COLARGOLA

Serial lalkowy zrealizowany w koprodukcji z francuską firmą "Procidis", z dialogami i piosenkami. Colargol, znany we Francji z płyt i książeczek, stał się dzięki serialowi gwiazdorem filmowym o międzynarodowej sławie. Seria przedstawia jego przygody w rodzimym lesie, podczas morskiej wyprawy, w kosmosie, na Dzikim Zachodzie i podczas podróży dookoła świata.

MAŁY PINGWIN PIK - POK

Seria zrealizowana na podstawie książki Adama Bahdaja, lalkowa, z dialogami. Bohaterem jest pingwinek, który dość ma siedzenia na Wyspie Śnieżnych Burz i postanawia zwiedzić świat.

Program wiosennej edycji cyklu znajduje się TUTAJ!

Patroni medialni cyklu:

CzasDzieci.pl  Qlturka.pl  Parenting.pl  Mali Turyści      MiastoDzieci.pl  mammaART
Bookmark and Share

archiwum