kpb

SKomasowany wieczór, czyli Jan Komasa - wieczór filmowy

SKOMASOWANY WIECZÓR, CZYLI JAN KOMASA - WIECZÓR FILMOWY
11 marca 2011

W związku z premierą Sali samobójców - głośnego filmu Jana Komasy, obrazu absolutnie nowatorskiego w dziejach polskiej kinematografii, zapraszamy na pokazy wcześniejszych dokonań młodego reżysera. Wieczorem, 11 marca zaprezentujemy dwa filmy jego autorstwa: Spływ - film dokumentalny, którym Komasa zadebiutował podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz nowelową Odę do radości, gdzie odnajdziemy wyreżyserowaną przez niego etiudę Warszawa.


piątek, 11 marca

21.30  SPŁYW
| SPŁYW
reż. Jan Komasa, Polska 2007, 81’

Film dokumentalny opowiadający o mazurskim spływie kajakowym grupy nastolatków leczących się w Monarze. Codzienne wyzwania i surowe warunki zmuszają uczestników do przełamywania się i odkrywania często bolesnej prawdy o sobie. Spływ jest alegorią drogi, którą ma do przejścia każdy z nas by pokonać własne słabości. 

23.00  ODA DO RADOŚCI | ODA DO RADOŚCI
reż. Jan Komasa, Anna Kazejak, Maciej Migas, Polska 2005, 118’

Zadziwiający dojrzałością, sprawnością warsztatową i rozmachem debiut trojga młodych filmowców - studentów łódzkiej filmówki. Autorzy wartko i bezpretensjonalnie, językiem swego pokolenia opowiadają o młodych ludziach, dla których demokratyczna i wolna Polska wcale nie stała się krajem ich marzeń, wielkich możliwości i spełnionych nadziei. To wciąż kraj przegranych frustratów i cwanych krętaczy, w którym tak mało jest miejsca na zwyczajną, uczciwą normalność. Film ma charakter nowelowy: trzy odrębne historie z różnych miejsc w Polsce , różni bohaterowie, ale wszyscy młodzi, na progu dorosłego życia, próbujący się usamodzielnić i jakoś ustabilizować. Odmienne, a zarazem tak podobne losy bohaterów splatają się ostatecznie w jednym miejscu - autokarze wiozącym ich do Wielkiej Brytanii, mitycznej ziemi obiecanej, która jeśli nie pozwoli im urzeczywistnić marzeń (o czym jedna z bohaterek już się przekonała), to chociaż nieco je przybliży.

BILETY:
2 filmy - 20 zł
bilet pojedynczy
17 zł | 13 zł


PONADTO NA NASZYCH EKRANACH

SALA SAMOBÓJCÓW | SALA SAMOBÓJCÓW
reż. Jan Komasa, Polska 2010, 120’

Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. "Ona" zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze...
Bookmark and Share

archiwum