kpb

CZAROWNICE - z muzyką na żywo!

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu niemego CZAROWNICE (Häxan)w reżyserii Benjamina Christensena z 1922 roku.

Na żywo do filmu zagrają Sao Paulo Underground & Mikrokolektyw - znakomita brazylijsko-polska ekipa muzyków.

środa, 5 kwietnia, o godzinie 21.00

bilety: 25 zł

Porażające zestawienie - ekspresjonistyczny, pełen magii, horror i niezwykłe dźwięki brazylijsko-polskiej grupy muzyków.

Muzycy wystąpią też w czwartek, 6 kwietnia, o godz. 20.00 w Klubie RE.


O FILMIE „CZAROWNICE”:

Jedyny w swoim rodzaju ekranowy traktat o genezie czarnoksięstwa. Niezwykła, ekspresjonistyczna wizja, ukazująca czarnoksięskie praktyki średniowiecza i słynne polowania na czarownice. W części współczesnej - próby racjonalnego wyjaśnienia stanów histerii u kobiet i ich wiary w magię z punktu widzenia współczesnej medycyny. W filmie liczne odniesienia do przejmującego malarstwa Boscha..

O MUZYKACH:

SAO PAULO UNDERGROUND to Rob Mazurek na kornecie i instrumentach
elektronicznych oraz Mauricio Takara na perkusji i instrumentach elektronicznych.
Towarzyszyć im będzie Richard Ribeiro.
 
Rob Mazurek to dźwiękowy abstrakcjonista, kornecista, improwizator, kompozytor, oraz artysta multimedialny, inspirowany zarówno przez współczesną, jak i bardziej tradycyjną estetykę muzyczną i wizualną. To kluczowa postać sceny Chicagowskiej, lider kolektywu Chicago Underground, Mandarin Movie oraz Exploding Star Orchestra.
Współpracował i nagrywał z Jimem O'Rourke, Luciem Ferrari, Rebel Soul  Ensemble Teda Siroty, Gastr Del Sol, Nonamnesia, Isotope 217, Active Ingredients, Tortoise, Brokeback, Stereolab, Pan American, Samem Prekopem, i wieloma innymi.
Obecnie Rob Mazurek mieszka w Manaus w Brazylii, gdzie pochłania go nagrywanie elektrycznych węgorzy i odgłosów burz nad Amazonką.
 
Mauricio Takara od dłuższego czasu jest obecny na scenie brazylijskiej. Głównie na perkusji, ale również jako programista dźwięków czy trębacz. Współpracował z wieloma brazylijskimi i zagranicznymi artystami takimi jak Otto, Cidadao Instigado, Nana Vasconcelos, Tomas Rohrer, Nacao Zumbi, Damo Suzuki, etc.
Wraz ze swoimi zespołami, Takara grał trasy po Stanach Zjednoczonych, Europie (m.in. na festiwalu Sonar w Barcelonie, Roskilde w Danii, Womex w Sewilli, Transmediale w Berlinie), a także w Indiach, na World Social Forum. Wydał 2 płyty solowe jako "m.takara" (Submarine records, 2003/Slag records 2005), a wraz ze swoim sekstetem Hurtmold nagrał już cztery albumy (w tym split z The Eternals). Obecnie pracuje wraz z grupą Instituto nad remixami muzyki J.T. Meeirellesa (brazylijskiego saksofonisty z lat 60-tych).
 

MIKROKOLEKTYW to nowy projekt Artura Majewskiego i Kuby Suchara, znanych z
zespołu Robotobibok.
Duet  powstał ponad rok temu i przyjął formę swobodnie improwizującego kolektywu w którym myślą przewodnią było poszukiwanie nowych rozwiązań dla takiego składu. Majewski i Suchar inspirowani dokonaniami takich mistrzów jak Don Cherry, Ed Blackwell, Max Roach, tworzą muzykę akustyczną, podbarwioną syntezatorem minimoog, perkusjonaliami i samplerem, które jednak nigdy nie wychodzą  na plan pierwszy. Najbardziej zainteresowani są  surowym brzmieniem duetu /trąbka, perkusja/, w którym to uzyskują największą ekspresję i swobodę.     

Bookmark and Share

archiwum