kpb

Jutro będzie nasze

tytuł oryginalny: C'è ancora domani

reżyseria: Paola Cortellesi
aktorzy: Paola Cortellesi, Valerio Mastandrea, Romana Maggiora Vergano, Emanuela Fanelli

czas trwania: 118 min.
produkcja: Włochy 2023
premiera: 2024-05-24
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles

Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello 2024: Najlepszy scenariusz oryginalny (Paola Cortellesi), Najlepszy debiut reżyserski (Paola Cortellesi), Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Paola Cortellesi), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Emanuela Fanelli), Nagroda Publiczności, Nagroda Jury Młodych - David Giovani

Mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech. Jutro będzie nasze to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), zagrała w nim także główną rolę.

Z Delią może utożsamić się każda z nas, bo i my dokonujemy na co dzień rzeczy niemożliwych – ogarniamy dom i pracę, dzieci i starszych członków rodziny, łagodzimy złe humory męża albo emocje nastoletniej córki. Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej. Jutro będzie nasze emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

| Trying to escape from the patriarchy in the Italian post-war society, Delia plots an act of rebellion against her violent husband.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film: