kpb

Mój sąsiad Adolf

tytuł oryginalny: My Neighbor Adolf

reżyseria: Leon Prudovsky
aktorzy: David Hayman, Udo Kier

czas trwania: 96 min.
produkcja: Izrael / Polska / Kolumbia 2022
premiera: 2023-06-09
język: angielski, niemiecki, jidysz, hiszpański
napisy: polskie
in English, German, Yiddish and Spanish with Polish subtitles

Kolumbia, rok 1960. Polsky (David Hayman), samotny i zrzędliwy ocalony z Holocaustu, mieszka w odległej kolumbijskiej wsi. Spędza dni na grze w szachy i pielęgnowaniu swoich ukochanych krzewów róż. Pewnego dnia, gdy tajemniczy starszy Niemiec (Udo Kier) wprowadza się do domu obok, Polsky zaczyna podejrzewać, że jego nowy sąsiad to… Adolf Hitler.

Jako że nikt mu nie wierzy, rozpoczyna prywatne śledztwo. Jednak aby zdobyć informacje, będzie musiał zbliżyć się do swojego sąsiada bardziej, niż by tego chciał – tak blisko, że dwójka mogłaby prawie się zaprzyjaźnić. Gdyby tylko pierwszy nie podejrzewał drugiego o zbrodnie na ludzkości.

Mój sąsiad Adolf to przezabawny i poruszający komediodramat o mierzeniu się z własnymi demonami, odkrywaniu mrocznych tajemnic i poszukiwaniu sprawiedliwości, a przy tym wyjątkowa opowieść, w której granica między prawdą a fikcją zaciera się bardzo szybko.

| South America, 1960. A lonely and grumpy Holocaust survivor convinces himself that his new neighbor is none other than Adolf Hitler. Not being taken seriously, he starts an independent investigation to prove his claim, but when the evidence still appears to be inconclusive, Polsky is forced to engage in a relationship with the enemy in order to obtain irrefutable proof.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share