kpb

Winny czy niewinny

tytuł oryginalny: L'Innocent

reżyseria: Louis Garrel
aktorzy: Louis Garrel, Roschdy Zem, Anouk Grinberg, Noémie Merlant

czas trwania: 100 min.
produkcja: Francja 2022
premiera: 2023-06-23
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Cezary 2023: Najlepszy scenariusz, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Noémie Merlant)


Nagrodzona dwoma Cezarami francuska komedia Winny czy niewinny to zabawna i wzruszająca opowieść o tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości.

Sześćdziesięcioletnia Sylvie (Anouk Grinberg) zakochuje się w Michelu (Roschdy Zem), drobnym przestępcy, który wkrótce ma wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość. Abel nie podziela optymizmu matki. Jest przekonany, że Michel prędzej czy później wróci do starych nawyków, i chce oszczędzić kobiecie kolejnych rozczarowań. Obmyśla plan, który ma sprawić, że pozna ona gorzką prawdę o swoim wybranku.

W swoim nowym filmie, jeden z największym talentów francuskiego kina, Louis Garrel, występuje w potrójnej roli. Nie tylko zajmuje się reżyserią i wciela się w postać Abla, ale jest także współautorem scenariusza (wraz z Tanguy Viel), który przyniósł mu Cezara.

| When Abel learns that his mother is about to marry a man in prison, he freaks out. With the help of his best friend, he will do whatever it takes to protect her. But meeting his new stepfather may well offer him a new perspective.ZWIASTUN:

Bookmark and Share