kpb

Obietnice

tytuł oryginalny: Les Promesses

reżyseria: Thomas Kruithof
aktorzy: Isabelle Huppert, Reda Kateb, Naidra Ayadi

czas trwania: 98 min.
produkcja: Francja 2021
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Nowe Kino Francuskie

MFF w Wenecji 2021: udział w sekcji Orizzonti


Świat wielkiej i lokalnej polityki. Styku interesów indywidualnych i zbiorowych. Gier o władzę i problemów społecznych. Obietnice to intrygujący portret polityczki, który z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom twórczości Aarona Sorkina czy serialu Rząd (org. Borgen).

Clémence (Isabelle Huppert), nieustraszona burmistrz ubogiego miasta w regionie paryskim, planuje zakończyć swoją karierę polityczną. Jednak gdy staje przed szansą objęcia jednego z ministerstw, do głosu dochodzą tłumione dotąd ambicje, wystawiające na próbę jej dotychczasową działalność polityczną i społeczną.

Twórca filmu Thomas Kruithof jest samoukiem, który w 2013 roku napisał i wyreżyserował film krótkometrażowy Rétention, a w 2017 roku stworzył swój pierwszy pełny metraż Cienie (La mécanique de l’ombre). Obietnice, jego najnowszy film, otwierał sekcję Orizzonti na festiwalu w Wenecji w 2021 roku.

| A story that revolves around Clemence who's in the final stage of her political career as a Mayor of Parisian suburbs.


Bookmark and Share