kpb

Moonage Daydream - pokaz w 76. rocznicę urodzin Davida Bowiego (MOS)

MOONAGE DAYDREAM (reż. Brett Morgen)
pokaz w 76. rocznicę urodzin Davida Bowiego
niedziela, 8 stycznia 2023, godz. 20.15

Małopolski Ogród Sztuki
(ul. Rajska 12)

 


8 stycznia 1947 roku na Ziemi pojawił się David Bowie... Świętujecie z nami 76. rocznicę urodzin jednego z najbardziej płodnych i wpływowych artystów naszych czasów, oglądając fenomenalny dokument Moonage Daydream. Pokaz filmu w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12) w niedzielę, 8 stycznia. Uczestnicy pokazu będą mieli szansę zdobyć filmowe gadżety: płyty z muzyką i koszulki.


Moonage Daydream to pełnometrażowa filmowa odyseja autorstwa Bretta Morgena  (Kurt Cobain: Życie bez cenzury, Jane). To wysublimowane, kalejdoskopowe zdjęcia i nigdy wcześniej nie prezentowane materiały filmowe, występy i muzyka. Film zachwycił krytyków, którzy wskazują, że dotąd w tak wyjątkowy sposób nie przedstawiono żadnego artysty.


David Bowie przez prawie całe życie był solistą, marką samą w sobie. Nie czekał długo na sukces: gdy w 1969 roku na Księżycu po raz pierwszy wylądowali ludzie, jego utwór Space Oddity stał się prawdziwym hitem, doskonale wpisując się w czasy fascynacji podbojem kosmosu. Jego kariera uważana jest za jedną z najbardziej różnorodnych w historii muzyki. Wydawał albumy o bardzo różnych brzmieniach, a w latach 70. stworzył swoją pierwszą kreację, występując jako przybysz z kosmosu – Ziggy Stardust. Wyjątkowe wcielenia i oryginalne, kreowane z wielką starannością stroje towarzyszyły artyście niemal przez całą karierę.


David Bowie ma na swoim koncie także liczne role filmowe. Wcielił się w rolę Piłata w kontrowersyjnym filmie Martina Scorsese Ostatnie kuszenie Chrystusa, pojawił się jako wampir w Zagadce nieśmiertelności Tony’ego Scotta i zagrał genialnego wynalazcę, Nikolę Teslę w Prestiżu Christophera Nolana.

 

Uczestnicy pokazu będą mieli szansę zdobyć filmowe gadżety: płyty z muzyką i koszulki.


Stroje w stylu glam rocka i Ziggy Stardusta mile widziane!


BILETY:
26 zł
(normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

MOONAGE DAYDREAM | MOONAGE DAYDREAM
(Brett Morgen) US/DE 2022, 135’

MFF w Toronto 2022: Udział w sekcji Prezentacje Specjalne (Special Presentations)
Critics’ Choice Documentary 2022 - nominacje: Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy reżyser filmu dokumentalnego, Najlepszy archiwalny film dokumentalny, Najlepszy montaż w filmie dokumentalnym, Najlepszy muzyczny film dokumentalny
American Film Festival 2022: Udział w sekcji Highlights


Moonage Daydream ukazuje życie i geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej płodnych i wpływowych artystów naszych czasów. Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, występów i muzyki, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Film jest prowadzony przez narrację samego artysty i jest pierwszym oficjalnie usankcjonowanym o nim filmem.


ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum