kpb

OSCAR® NOMINATED SHORTS 2021 na MOJEeKINO.pl

OSCAR® NOMINATED SHORTS 2021
nominowane do Oscara® krótkie metraże
online na MOJEeKINO.pl
25-27 kwietnia 2021

 

 

Od 25 do 27 kwietnia zapraszamy na wirtualne pokazy filmów krótkometrażowych walczących w tym roku o statuetkę Oscara® . Na widzów czeka dziesięć tytułów nominowanych w kategoriach: “Najlepszy krótkometrażowy film fabularny” oraz “Najlepszy krótkometrażowy film animowany”. Filmy dostępne będą w przestrzeni wirtualnej, na zrzeszającej polskie kina studyjne platformie MOJEeKINO.pl, gdzie swoją wirtualną salę posiada także Kino Pod Baranami.


Oscary to wciąż jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Przyznająca je Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej nie zapomina również o krótkich formach filmowych, które także mają szansę na zdobycie złotej statuetki. Pokaz Oscar® Nominated Shorts to doskonała okazja na zapoznanie się z nominowanymi w tym roku tytułami. Po raz pierwszy, walczące o ikoniczne statuetki krótkie metraże dostępne będą na platformie MOJEeKINO.pl.


W tym roku listę nominowanych zdecydowanie zdominowały produkcje z USA, choć nie zabrakło też tytułów z innych zakątków świata, m.in. Izraela, Francji, Islandii i Korei Południowej. Bohaterowie filmów, prezentowanych w ramach Oscar® Nominated Shorts, spotkają niezwykłych ludzi (Feeling Through), odnajdują ukojenie w listach (The Letter Room) oraz wyruszają na trudne poszukiwania idealnego prezentu (The Present). Niektórzy muszą zmierzyć się z ogromnymi wyzwaniami: utratą bliskiej osoby (If Anything Happens I Love You), odzyskaniem skradzionej własności (White Eye), a także… wydostaniem się z pętli czasowej (Two Distant Strangers).


Bilety są dostępne na platformie Mojeekino.pl od niedzieli, 25 kwietnia, g. 9.00 do wtorku, 27 kwietnia, g. 9.00. Każdy, kto wykupi dostęp do filmów, będzie miał 48 godzin na ich zobaczenie.


BILETY:
19 zł (jeden zestaw filmów)
30 zł (dwa zestawy filmów)

Przy zakupie biletów na platformie MOJEeKINO.pl - wybierz Kino Pod Baranami! 


Filmy pogrupowane zostały w dwa zestawy: ZESTAW I (kategoria “Najlepszy krótkometrażowy film fabularny”) i ZESTAW 2 (kategoria “Najlepszy krótkometrażowy film animowany”).


O FILMACH:


ZESTAW I
Najlepszy krótkometrażowy film fabularny (aktorski)


FEELING THROUGH
(Doug Roland) USA 2019, 19’

Film podąża za Tereekiem, nastolatkiem krążącym po ulicach Nowego Jorku, który poszukuje miejsca do spania. Chłopak spotyka Artiego - niewidomego i niesłyszącego mężczyznę, który potrzebuje pomocy w dostaniu się do autobusu.


THE LETTER ROOM
(Elvira Lind) USA 2020, 30’

Empatyczny strażnik więzienny (w jego roli Oscar Isaac), zajmujący się sprawdzaniem korespondencji, znajduje ukojenie w głęboko osobistych listach napisanych przez więźnia osadzonego w celi śmierci.


THE PRESENT
(Farah Nabulsi) AP 2019, 24’

W rocznicę ślubu Yusef i jego młoda córka wyruszają na Zachodni Brzeg, by kupić żonie prezent. Czy uda im się dokonać zakupu w świecie pełnym żołnierzy, ślepych dróg i punktów kontrolnych?


TWO DISTANT STRANGERS
(Travon Free, Martin Desmond Roe) USA 2020, 32’

Młody czarnoskóry mężczyzna zostaje uwięziony w pętli czasowej i przeżywa wciąż od nowa swoje starcie z policjantem.


WHITE EYE
(Tomer Shushan) IL 2019, 20’

Pełen napięcia zapis złożonej sytuacji. Mężczyzna znajduje swój skradziony rower, który należy teraz do kogoś innego. Co zrobi, by go odzyskać?

 

ZESTAW 2
Najlepszy krótkometrażowy film animowany


BURROW
(Madeline Sharafian) USA 2020, 6’

Burrow, młody królik wyrusza w podróż, aby wykopać norę swoich marzeń, mimo tego, że nie ma pojęcia, jak to zrobić. Zamiast ujawnić sąsiadom wątpliwości, coraz bardziej zakopuje się w swoich kłopotach.


GENIUS LOCI
(Adrien Merigeau) FR 2019, 16’

Pewnej nocy Reine, młoda samotniczka, zaczyna postrzegać miejski chaos jako poruszającą się jedność, która zaczyna ją prowadzić.


IF ANYTHING HAPPENS I LOVE YOU
(Michael Govier, Will McCormack) USA 2020, 13’

Pogrążeni w żałobie rodzice zmagają się ze stratą córki po szkolnej strzelaninie.


OPERA
(Erick Oh) KR 2020, 9’

Projekt, który można zdefiniować jako współczesną animowaną wersję renesansowych fresków. Kierując się duchami Boscha, Michała Anioła i Botticellego, reżyser przedstawia historię ludzkości, przepełnioną pięknem i absurdami.


YES-PEOPLE
(Gísli Darri Halldórsson) IS 2020, 9’

Eklektyczna mieszanka ludzi stawia czoła codziennym bitwom, takim jak praca, szkoła i zmywanie naczyń. Jednocześnie łączące ich relacje zostają wystawione na próbę.

 

ORGANIZATORZY:


Stowarzyszenie Kin Studyjnych - operator platformy MOJEeKINO.pl
Fundacja Ad Arte

Bookmark and Share

archiwum