kpb

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Czarownica miłości

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
Czarownica miłości (reż. Anna Biller)
czwartek, 1 kwietnia 2021, godz. 21.00
www.e-kinopodbaranami.pl

 


1 kwietnia zapraszamy studentów z całej Polski na wirtualny pokaz w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl, zaprezentowana zostanie przewrotna, pełna kolorów komedia grozy Czarownica miłości. Domowy seans poprzedzi prelekcja, która, podobnie jak dyskusja po filmie, odbędzie się za pomocą platformy Zoom.


Czarownica miłości to nieoczywiste love story z elementami kina grozy, opowiadające o pewnej młodej wiedźmie (w tej roli zjawiskowa Samantha Robinson), próbującej odnaleźć mężczyznę swoich marzeń. Niestety miłość w wydaniu czarującej bohaterki okazuje się wyjątkowo destrukcyjnym uczuciem.


Twórczyni filmu, niezależna amerykańska reżyserka Anna Biller, to prawdziwa koneserka i znawczyni sztuki filmowej. W Czarownicy miłości, perfekcyjnie stylizowanej na dawne hity realizowane w technicolorze, odnaleźć można nawiązania do kultowych produkcji brytyjskiej wytwórni Hammer oraz spływającego krwią włoskiego giallo.


Czarownica miłości to film zachwycający swoją stroną wizualną: pełen olśniewających kostiumów, retro fryzur i makijażu oraz przykuwających wzrok, bogato zdobionych wnętrz. Pod tym płaszczykiem atrakcyjności kryje się jednak coś więcej. Reżyserka wykorzystuje ją do zainicjowania dyskusji na temat ról płciowych, politycyzacji kobiecego ciała oraz odwiecznej wojny płci.


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl, stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


BILETY dla studentów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: Nocnik online.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)


HARMONOGRAM POKAZU:

21.00 Prelekcja (Zoom)
21.10 Domowy seans na platformie e-kinopodbaranami.pl
23.15 Dyskusja (Zoom)


O FILMIE:

CZAROWNICA MIŁOŚCI | THE LOVE WITCH
(Anna Biller) USA 2016, 120’


 
Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.


ZWIASTUN:


PRASA O FILMIE:

Stylizowana na zarejestrowane w technicolorze, prześwietlone i średnio udźwiękowione osiągnięcia taniego kina lat sześćdziesiątych Czarownica miłości zachwyca i jednocześnie wprowadza w zmieszanie całą swoją stroną techniczną, bowiem wszystkie wydarzenia, ludzie i miejsca, które mają styczność z główną bohaterką, wyglądają jak żywcem wyjęte z mokrego snu stereotypowej amerykańskiej kury domowej z klasy średniej sprzed pół wieku.
Bartek Bartosik, Filmawka.pl


Czarownica miłości to iście pastiszowe dzieło, które bawi się stylistyką lat minionych i wizerunkiem femme fatale. Pierwiastek magii dodaje fabule fantastycznego wymiaru, choć równie dobrze tę wizualną perełkę można by czytać jako tragikomedię. Namiętność myli się tutaj z prawdziwym uczuciem, a oddanie wobec partnera to tak naprawdę gra o władzę.
Marta Ossowska, Film.wp.pl

Bookmark and Share

archiwum