kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Wilk

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #265
WILK (reż. Nathalie Biancheri)
czwartek, 24 lutego 2022, godz. 23.15

Kino Pod Baranami

 

 

Zapaszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartek, 24 lutego, o godz. 23.15. Na ekranie: Wilk Nathalie Biancheri - intrygująca opowieść o poszukiwaniu tożsamości i miłości. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Jakob (znany z filmu 1917 George MacKay) czuje się wilkiem w ludzkiej skórze i ku rozpaczy rodziny zachowuje się dokładnie tak, jak dzikie zwierze. Bezsilni bliscy wysyłają chłopaka na leczenie do odizolowanej od świata instytucji, zajmującej się schorzeniem znanym jako dysforia gatunkowa. W klinice Jakob poznaje innych pacjentów, również identyfikujących się jako zwierzęta, a jego szczególną uwagę zwraca dziewczyna-żbik (Lily-Rose Depp).


Wilk jest intrygującą opowieścią alegoryczną, w której uznana reżyserka Nathalie Biancheri (Nocturnal) wnikliwie przygląda się procesom konstruowania tożsamości, dorastaniu oraz młodzieńczemu zauroczeniu. Film powstał we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, a w jego tworzeniu brali udział m.in. Michał Dymek (autor zdjęć) i Stefan Wesołowski (muzyka) - instrumentalista i kompozytor, który wielokrotnie gościł na Festiwalu Filmu Niemego.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 

 
BILETY: 13 zł O FILMIE:

WILK | WOLF
(Nathalie Biancheri) IE/US/PL 2021, 99’

MFF w Toronto 2021 - udział w sekcji 'Prezentacje Specjalne'


Wierząc, że jest wilkiem uwięzionym w ludzkim ciele, Jacob (George MacKay) je, śpi i żyje jak wilk – ku zaskoczeniu swojej rodziny. Zostaje wysłany do kliniki, gdzie są jego rówieśnicy z podobnymi zaburzeniami. Pacjenci są poddawani coraz bardziej ekstremalnym formom „leczniczych” terapii. Jednak gdy chłopak poznaje tajemniczą dziewczynę, która myśli, że jest Żbikiem (Lily-Rose Depp), a ich przyjaźń przeradza się w niezaprzeczalne zauroczenie. Jacob staje przed wyzwaniem: czy wyrzeknie się swojego prawdziwego ja dla miłości.

 

Stefan Wesołowski, autor muzyki do filmu Wilk zaprasza na seans:

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum