kpb

Double Mads: Na rauszu & Jeźdźcy sprawiedliwości (przedpremierowo!)

DOUBLE MADS:
Na rauszu (reż. Thomas Vinterberg)
& Jeźdźcy sprawiedliwości (reż. Anders Thomas Jensen)
- pokazy przedpremierowe
wtorek, 9 marca 2021
Kino Pod Baranami

 

9 marca zapraszamy fanów talentu Madsa Mikkelsena na dwa wyjątkowe filmy z jego udziałem. Na ekranie Kina Pod Baranami zagoszczą przedpremierowo Jeźdźcy sprawiedliwości - trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne oraz Na rauszu - zbierająca znakomite recenzje tragikomedia o pewnym kontrowersyjnym, wysokoprocentowym eksperymencie.


Mads Mikkelsen to prawdziwy człowiek-orkiestra, który doskonale odnajduje się w rolach czarnych charakterów, półnagich barbarzyńców i romantycznych kochanków. O wielkim talencie i nietuzinkowej charyzmie Duńczyka, widzowie Kina Pod Baranami przekonają się na własne oczy już 9 marca, kiedy to na ekranie - przedpremierowo! - pojawią się dwa skandynawskie filmy z udziałem aktora.


Pierwszy, Jeźdźcy sprawiedliwości, to niepozbawione poczucia humoru kino akcji, w którym Mads Mikkelsen wciela się w postać powracającego z misji wojskowej wdowca, nabierającego coraz większych podejrzeń co do wypadku, w którym zginęła jego żona. O drugim z prezentowanych filmów, Na rauszu, głośno jest już od dłuższego czasu. Przyczyniły się do tego zarówno znakomite recenzje, jakie zgarnia sam Mikkelsen za rolę eksperymentującego z alkoholem nauczyciela, jak i prestiżowe nagrody, którymi wyróżniany jest film (m.in. Srebrna Muszla na MFF w San Sebastian, Europejska Nagroda Filmowa za najlepszy europejski film roku, nominacja do Złotych Globów, oficjalna selekcja MFF w Cannes).

 

BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

Pokazy odbywają się zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W sali kinowej dostępnych jest 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 

HARMONOGRAM POKAZÓW:

wtorek, 9 marca
18.15
JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI
| RETFÆRDIGHEDENS RYTTERE
(Anders Thomas Jensen) DK 2020, 116'

21.15 NA RAUSZU | DRUK
(Thomas Vinterberg) DK 2020, 115’

 

O FILMACH:

JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI | RETFÆRDIGHEDENS RYTTERE
(Anders Thomas Jensen) DK 2020, 116'


Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

ZWIASTUN:

 


NA RAUSZU | DRUK
(Thomas Vinterberg) DK 2020, 115’


W tej historii poznajemy czterech miłych mężczyzn w średnim wieku. Żyją w świecie, który wszyscy dobrze znamy – przepełnionym nudą i przeciętnością, w którym człowiek czuje się pogrążony w monotonii, zagubiony w przyzwyczajeniach, przytłoczony. Jednocześnie bohaterowie mają świadomość, że zbliża się śmierć. Przekroczyli półmetek przeciętnego okresu życia. Wolność młodości, zauroczenia i beztroska powoli stają się odległymi wspomnieniami. Mężczyźni postanawiają wziąć udział w eksperymencie polegającym na systematycznym spożywaniu alkoholu. Początkowo wdrażają swój pomysł w życie w związku z pracą w szkole średniej, gdzie są nauczycielami.

ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum