kpb

Wirtualne spotkanie z filmem dla studentów i licealistów: A potem tańczyliśmy

A potem tańczyliśmy (reż. Levan Akin)
- wirtualne spotkanie z filmem dla studentów i licealistów
Studencki Nocny Klub Filmowy & Spotkanie Młodych Amatorów Kina
czwartek, 3 grudnia 2020, godz. 21.00

E-Kino Pod Baranami

 

3 grudnia zapraszamy do internetowej sali e-kinopodbaranami.pl na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu A potem tańczyliśmy. Energetyzujące dzieło Levana Akina zostanie zaprezentowane w ramach łączonego pokazu dla studentów i licealistów – członków studenckiego Nocnego Klubu Filmowego i uczestników Spotkań Młodych Amatorów Kina. Seans zostanie poprzedzony wprowadzeniem, a po projekcji widzowie spotkają się na internetowej dyskusji.


Działające w Kinie Pod Baranami kluby dyskusyjne łączą siły i zapraszają licealistów oraz studentów z całej Polski na wspólne, wirtualne oglądanie filmu A potem tańczyliśmy.

 
Film Levana Akina rozgrywa się wśród tancerzy Gruzińskiego Baletu Narodowego, uznawanego przez Gruzinów za narodowy skarb. Występy zespołu są pokazem siły, kontroli i doskonałości. Nie ma w nich miejsca na delikatność, subtelności… ani na płomienny romans, jaki rodzi się w filmie pomiędzy dwoma tancerzami. A potem tańczyliśmy wzbudziło w Gruzji liczne kontrowersje, a premierowym pokazom towarzyszyły demonstracje i protesty. Film został jednak bardzo pozytywnie przyjęty za granicą, czego potwierdzeniem stały się liczne pochlebne recenzje.

 
Pokaz poprzedzi wirtualna prelekcja, wygłoszona za pośrednictwem platformy Zoom. Po seansie, widzowie spotkają się na internetowej dyskusji (również na Zoomie). Aby uczestniczyć w dyskusji należy zalogować się swoim imieniem i mieć dostęp do kamerki.


Spotkanie poprowadzi duet kinomanów - studentów z Politechniki Krakowskiej: Aleksandra Rękawek (kierunek: architektura) oraz Mateusz Wodzisz (kierunek: automatyka i robotyka).

 
BILETY dla uczniów i studentów: 12 zł
 
Kod zniżkowy dostępny będzie po dołączeniu do odpowiedniej grupy:
NOCNIK online (studenci)
SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina (uczniowie)
Aby do nich dołączyć, należy odpowiedzieć na pytania weryfikacyjne.

Kod zniżkowy zostanie podany w czwartek, 3 grudnia, około g. 20.45.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

 
Film A potem tańczyliśmy dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl od 4 grudnia!

Film dostępny z polskimi lub angielskimi napisami.

 
HARMONOGRAM POKAZU:

21.00 PRELEKCJA (zoom)
21.10 DOMOWY SEANS (www.e-kinopodbaranami.pl)
23.15 DYSKUSJA (zoom)

 
O FILMIE:

A POTEM TAŃCZYLIŚMY | AND THEN WE DANCED
(Levan Akin) FR/GE/SE 2019, 113’

MFF w Cannes 2019: Queer Palm (nominacja)
Europejska Nagroda Filmowa 2019: Najlepszy aktor europejski - Levan Gelbakhiani (nominacja)
Nagrody Guldbagge 2020: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Levan Gelbakhiani), Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia

 
Film Levana Akina prezentowany był na Festiwalu w Cannes, a później stał się festiwalowym i frekwencyjnym hitem na całym świecie. Nawet w rodzimej Gruzji wszystkie bilety były wyprzedane, pomimo silnych protestów ze strony konserwatywnej części społeczeństwa, w tym ze strony dyrektorki Narodowego Baletu Gruzji Nino Sukhishvili.
 
Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki. W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli (Bachi Valishvili), który może stanąć Merabowi na drodze. Wspólne treningi sprawiają, że Irakli staje się nie tylko jego najgroźniejszym rywalem, ale też obiektem pożądania, które może na zawsze przekreślić jego karierę.

 ZWIASTUN:

 
PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum