kpb

Baranki w pieluchach - Jak żyć?

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

24 lipca zapraszamy na pokaz filmu JAK ŻYĆ?

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 24 lipca, godz. 11.00

JAK ŻYĆ? | JAK ŻYĆ?
reż. Szymon Jakubowski, Polska 2008, 90’

Komedia o życiu, miłości i o tym, że każdy w końcu musi dorosnąć.

Jak żyć? to debiut reżyserski Szymona Jakubowskiego, który jest również autorem scenariusza filmu. Akcja toczy się w Krakowie, mieście, z którym na stałe związany jest nie tylko sam reżyser, ale i znakomita większość aktorów występujących w filmie.

Kuba (Krzysztof Ogłoza) jest zwykłym chłopakiem, któremu nie spieszy się do dorosłego życia. Pracuje w barze, żyje z dnia na dzień i nie ma wielkich planów. Ale Kuba poznaje Ewę (Anna Cieślak) i nagle wszystko się zmienia. Pewnego dnia Kuba dowiedziawszy się, że będzie tatą postanawia stanąć na wysokości zadania. Ma tylko jeden problem - nie wie jak to zrobić.

W role głównych bohaterów wcielili się młodzi aktorzy - znana już szerszej publiczności Anna Cieślak oraz Krzysztof Ogłoza, dla którego rola Kuby jest pierwszą główną rolą w filmie fabularnym. Ponadto, do udziału w filmie twórcy zaprosili młodych popularnych aktorów np. Magdalenę Walach (Pensjonat pod różą), Sonię Bohosiewicz (Rezerwat), Katarzynę Maciąg (Korowód, Pora mroku, Teraz albo nigdy!) czy Eryka Lubosa (Pitbull, Ryś, Środa czwartek rano). Na planie Jak żyć? nie zabrakło także aktorów od lat znanych miłośnikom zarówno kina, jak i teatru - Krzysztofa Globisza, Andrzeja Grabowskiego oraz Mieczysława Grąbki.

Reżyser o swoim filmie: Film Jak żyć? to świadoma gra z konwencjami. Raz jest śmiesznie, kiedy indziej smutno, a kiedy trzeba dramatycznie. W trakcie przygotowań do filmu wiedziałem, że realizację trzeba wynieść trochę na poziom pewnej umowności. Dlatego zdecydowałem się napisać scenariusz w konwencji takiej współczesnej baśni. Mamy tu bohatera, który staje przed zadaniem rozwiązania problemu. Ponieważ sam nie ma zbyt wiele doświadczeń życiowych wyrusza o pomoc do swoich 3 wujków (takich baśniowych 3 wróżek), którzy właśnie radzą bohaterowi „jak żyć”. Uzbrojony w nową wiedzę bohater sam musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. A jak to mu się uda, to już warto zobaczyć w kinie.

Oficjalna strona filmu: http://www.jakzyc.vision.pl


Cykl poleca:

Bookmark and Share

archiwum