kpb

Kłamstewko - pokaz specjalny na E-Kino Pod Baranami

AMSTEWKO (reż. Lulu Wang)
- pokaz specjalny na E-Kino Pod Baranami

wtorek, 28 kwietnia 2020, godz. 19.00
E-Kino Pod Baranami


We wtorek, 28 kwietnia o godz. 19.00 na platformie E-Kino Pod Baranami odbędzie się pokaz specjalny filmu Kłamstewko w reżyserii Lulu Wang. Seans w wirtualnej sali Kina Pod Baranami będzie jedyną okazją, aby w najbliższym czasie obejrzeć tę zabawną i wzruszającą produkcję w sieci! Po projekcji zapraszamy do dyskusji z udziałem gościa specjalnego.


Kłamstewko to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.


Po domowym seansie zapraszamy do rozmowy za pomocą portalu Zoom, w której uczestniczyć będzie Tomasz Łętocha - absolwent Studiów Azjatyckich Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w Azji mieszkał prawie dwa lata. Najpierw jako student Uniwersytet w Xiamen w Chinach (2016-2017), później jako student Chinese Culture University na Tajwanie (2018-2019). Nasz gość podzieli się obserwacjami na temat różnic kulturowych jakich miał okazję doświadczyć żyjąc w tych azjatyckich krajach.


Na seans zapraszamy wraz z dystrybutorem filmu M2films.


BILETY: 15 zł
Bilety na pokaz dostępne będą na E-Kino Pod Baranami.
Sprzedaż biletów zostanie zamknięta o godz. 19.15.


Film dostępny będzie na www.e-kinopodbaranami.pl - od godz. 19.00 do godz. 21.00.
UWAGA! Należy zacząć seans punktualnie, aby zdążyć przed wygaśnięciem dostępu, co nastąpi o godz. 21.00.

 

O FILMIE:

KŁAMSTEWKO | THE FAREWELL
(Lulu Wang) US/CN 2019, 100’

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego Między słowami Sofii Coppoli. W rolach głównych: nagrodzona Złotym Globem Awkwafina i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła statuetkę Film Independent Spirit Awards.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum