kpb

Premiera psychologiczna: Fuga

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA:
Fuga 
(reż. Agnieszka Smoczyńska)
- pokaz filmu i dyskusja

środa, 12 grudnia 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 12 grudnia, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Premier psychologicznych. Zapraszamy na pokaz filmu Fuga Agnieszki Smoczyńskiej - poruszającą opowieść o kobiecie, która straciła część siebie. 

 

Najnowszy film twórczyni Córek dancingu to intrygujące i pełne tajemnic połączenie dramatu i psychologicznego thrillera. Fuga to opowieść o kobiecie, która znika bez śladu na dwa lata. Po nieoczekiwanym odnalezieniu przez rodzinę wydaje się cierpieć na zaburzenia pamięci, nie rozpoznaje swoich bliskich. W roli głównej wystąpiła Gabriela Muskała (Moje córki krowy), która jest również autorką scenariusza. Na ekranie partnerują jej Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba, Halina Rasiakówna, Klara Bielawka i Ewa Błaszczyk. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni Agnieszce Smoczyńskiej przyznano nagrodę za najlepszy drugi film, a operatora Jakuba Kijowskiego nagrodzono za najlepsze zdjęcia.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, które współtworzyły filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

 

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka. 

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

FUGA | FUGUE
reż. Agnieszka Smoczyńska, Polska/Czechy/Szwecja 2018, 103'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Agnieszka Smoczyńska), najlepsze zdjęcia (Jakub Kijowski), Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Kryształowa gwiazda Elle
Camerimage 2018: Konkurs Filmów Polskich (Jakub Kijowski)
MFF w Cannes 2018: Tydzień Krytyków
MFF w Sitges 2018: najlepszy pełnometrażowy film europejski

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem wracają  do niej urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy - tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

 

ZWIASTUN:

 

PROWADZENIE:

Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

 

PATRONI MEDIALNI:  

        

 

 

Bookmark and Share

archiwum