kpb

Kinobranie 2018 - pokaz na dziedzińcu #3: The Florida Project

Letnie Tanie Kinobranie 2018
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #3:
The Florida Project (reż. Sean Baker)
Kino Pod Baranami
czwartek, 2 sierpnia 2018, godz. 21.45

 

 

W czwartek, 2 sierpnia, zapraszamy na dziedziniec Pałacu Pod Baranami na trzeci seans pod chmurką w ramach Letniego Taniego Kinobrania. W programie okrzyknięty jednym z najlepszych filmów ubiegłego roku The Florida Project z udziałem nominowanego do Oscara Willema Dafoe. Bilety na seans w cenie 8 zł.

 

Fascynująco niedoskonali bohaterowie filmu The Florida Project dryfują gdzieś na obrzeżach codziennego pędu. W tym dziwnym, odrealnionym miejscu jakim jest motel położony niemal u stóp Disneylandu, mała Moonee traci czas tak cudownie, jak mogą tylko kilkuletnie dzieci, zupełnie nieświadoma tego ile wysiłku kosztuje wszystkich wokół utrzymanie się na powierzchni.

Najnowszy film Seana Bakera (Mandarynka) zawładnął sercami widzów podobnie jak występująca w głównej roli młodziutka Brooklynn Price. Towarzyszący jej Willem Dafoe rzadko pojawia się dziś na wielkim ekranie, ale rolą w The Florida Project przypomniał o swoim talencie całemu światu zdobywając nominacje do nagrody Amerykańskiej Akademii i Złotego Globu.

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami.

 

BILETY: 8 zł - dostępne w dniu pokazu w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

THE FLORIDA PROJECT | THE FLORIDA PROJECT
reż. Sean Baker, USA 2017, 115' EN

Oscary 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Willem Defoe)
Złote Globy 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Willem Defoe)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy aktor drugoplanowy (Willem Defoe)
MFF w Hamburgu 2017: nominacja do nagrody Art Cinema, Nagroda Krytyków (Sean Baker)
Nagrody Gotham 2017: 3 nominacje - najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy aktor (Willem Dafoe), najlepszy debiut (Brooklynn Prince)

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, dziewczynka jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

 

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY:

        
  
                         

 

PATRONI:

      

            

 

     

Bookmark and Share

archiwum