kpb

Baranki Dzieciom (Lato 2018): Reksio i ptaki

Reksio i ptaki + warsztaty plastyczne

niedziela, 10 czerwca 2018, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 10 czerwca, zapraszamy najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na kolejne spotkanie z cyklu Baranki Dzieciom. Wspólnie ze swoim ulubieńcem, kundelkiem Reksiem, maluchy poznają zwyczaje ptasich mieszkańców podwórka, a po seansie wezmą udział w warsztatach plastycznych.

 

PROGRAM:

niedziela, 10 czerwca, godz. 11.00
REKSIO I PTAKI
- zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

REKSIO I PAPUGA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Właściciele Reksia kupili sobie papugę i czasem wystawiają ją w klatce do okna. Wynika z tego wiele nieporozumień, bo papuga naśladuje i przedrzeźnia wszystkich na podwórku. Na nic zdają się prośby Reksia - papuga bawi się dalej.
 
REKSIO I DROZD
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1988
Na podwórku stale wybuchają jakieś kłótnie i awantury. Pojawia się drozd, który swoim śpiewem powoduje, że spory cichną i wszyscy zachwycają się ptasim śpiewem.
 
REKSIO I KUKUŁKA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Kukułka podrzuca swoje jajo do gniazda dzięcioła. Ten podrzuca je innym ptakom, ale one nie chcą przyjąć kukułczego jaja. Reksio organizuje wspólne wysiadywanie jajka. Wykluwa się kukułka, rośnie szybko i zjada pożerające krzaki agrestu gąsienice.
 
REKSIO I PELIKAN
reż. Andrzej Flettner, Polska 1990
Rybak wyrzuca na podwórko złapanego w sieci pelikana, który oszołomiony niezdarnie porusza się po ziemi, co wywołuje śmiech i kpiny podwórkowego towarzystwa. Reksio konstruuje dla ptaka specjalną wyrzutnię i ptak wzbija się w powietrze. Lata fantastycznie. Zdumione zwierzęta przekonują się, że pelikan nie jest takim niezdarą, za jakiego go miały.

 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Nadgrodkiewicz, która na świat stara się patrzeć oczami dziecka. Szczególnie interesuje ją pedagogika teatru oraz edukacja Montessori. Współpracowała m.in. z Cricoteką, TR Warszawa i Dworkiem Białoprądnickim.

 

 

BILETY: 11 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków Dzieciom otrzymują 20% zniżki na pobyt w
Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:


                                       

 

         

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

     

Bookmark and Share

archiwum