kpb

Dojrzałe Kino: Azyl

środa, 29 marca 2017, godz. 11.00

 

 

 

W środę (29 marca) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz niezwykłego filmu Azyl w reżyserii Niki Caro - poruszającej filmowej opowieści o Antoninie Żabińskiej, żonie dyrektora warszawskiego zoo, która wspólnie z mężem, Janem, ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. W roli Antoniny wystąpiła dwukrotnie nominowana do Oscara Jessica Chastain (Interstellar). W pozostałych rolach m.in.: Johan Hendelbergh (W kręgu miłości) i Daniel Brühl (Wyścig).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:

AZYL | THE ZOOKEEPER'S WIFE
reż. Niki Caro, USA 2016, 127'

Rzecz dzieje się w Polsce, w chwili wybuchu II wojny światowej. Antonina i jej mąż, dr Jan Żabiński opiekują się warszawskim Ogrodem Zoologicznym, którego on jest dyrektorem. Stanowią oddane sobie, kochające się małżeństwo. Antonina każdego dnia otwiera bramy ogrodu, serdecznie witając gości…
…aż nadchodzi dramatyczny czas wojny. Od jej wybuchu Żabińscy muszą konsultować wszystkie decyzje dotyczące zoo z Lutzem Heckiem, niemieckim zoologiem, autorem selektywnego program hodowlanego, w czasie wojny – żołnierzem.

Antonina i Jan szybko zaczynają współpracę z Ruchem Oporu, odkrywając, że skomplikowana architektura opuszczonego przez zwierzęta Ogrodu Zoologicznego, z jego tunelami i przejściami, doskonale nadaje się do sekretnego ukrywania ocalonych. Narażając życie i bezpieczeństwo rodziny, Żabińscy potajemnie wywożą z warszawskiego getta Żydów, którzy znajdują schronienie w zoo.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum