kpb

Spotkanie Filozoficzne: American Honey (przedpremierowo!)

Spotkanie Filozoficzne:
AMERICAN HONEY (reż. Andrea Arnold)
Małopolski Ogród Sztuki

środa, 15 marca 2017, godz. 19.00

 

 

Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki na marcowe Spotkanie Filozoficzne. W programie spojrzenie na pokolenie młodych Amerykanów z perspektywy brytyjskiej reżyserki, czyli przedpremierowy pokaz filmu American Honey Andrei Arnold. Sasha Lane i Shia LaBeouf w nowoczesnym kinie drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

 

Reżyserka Andrea Arnold (Fish Tank, Wichrowe wzgórza) stworzyła współczesną opowieść inspirowaną autentycznymi historiami. W rolach drugoplanowych wystąpili debiutanci: młodzi ludzie, których Arnold napotkała na ulicach amerykańskich miast. I to właśnie oni wybrali utwory, które złożyły się na ścieżkę dźwiękową (w tym piosenki takich artystów, jak: Rihanna, Calvin Harris, Sam Hunt, Lee Brice, Raury, The Raveonettes, Bruce Springsteen).

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Gospodynią spotkania będzie Agata Dziuba – studentka MISHu w Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktorka magazynu Filozofuj! Interesuje się problemem pamięci w kontekście antropologiczno-kulturowym, filozoficznym i psychologicznym.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (senior)

 

Film przeznaczony dla widzów powyżej 15. roku życia.
Spotkania Filozoficzne są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
PATRON MEDIALNY:
 

O FILMIE:

AMERICAN HONEY | AMERICAN HONEY
reż. Andrea Arnold, USA/Wielka Brytania 2016, 162’

MFF w Cannes 2016: Nagroda Jury za najlepszy film (Andrea Arnold)
Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe BIFA 2016: najlepszy brytyjski film niezależny, najlepsza aktorka (Sasha Lane), najlepszy reżyser (Andrea Arnold), najlepsze osiągnięcie techniczne (Robbie Ryan za zdjęcia)

 

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się we wzajemną fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum