kpb

Popek za życia - pokaz specjalny

sobota, 21 stycznia 2017, godz. 15.00

 

 

W sobotę, 21 stycznia, zapraszamy na pokaz dokumentalnego filmu Mateusza Winkla Popek za życia, przedstawiającego jednego z najbardziej popularnych i kontrowersyjnych muzyków współczesnej polskiej sceny.

Film stwarza możliwość dostrzeżenia w kontrowersyjnym muzyku człowieka - ojca, syna, a zarazem bezpruderyjnego mężczyzny, który ma słabość do używek i mówi o sobie: jestem inteligentnym debilem. Główny bohater przerazi, zgorszy, zirytuje, a zarazem rozczuli i rozbawi widzów. Przez jednych wyśmiewany, przez innych traktowany niemal jak bożyszcze, jest uosobieniem zupełnie nowego zjawiska kulturowego i społecznego. Z pozoru niczego nie ukrywa przez twórcami filmu, choć trudno stwierdzić co w jego wizerunku jest prawdziwe, a co jest jedynie zmyślną autokreacją. Sprawi, że widzowie nadal nie będą pewni kim jest ten człowiek, a jednocześnie będą mieć wrażenie, że dotknęli jakiejś prawdy o nim. Jednej rzeczy nie można mu odmówić: Popek jest nieprzewidywalnym, samozwańczym królem życia.

 

BILETY:

20 zł

 

O FILMIE:

POPEK ZA ŻYCIA | POPEK ZA ŻYCIA
reż. Mateusz Winkiel, Polska 2017, 70'

Popek należy do postaci, których nie trzeba śledzić z kamerą w oczekiwaniu na moment otwarcia, zdjęcia maski. Podaje nam się na tacy, jako mistrz autokreacji wchodzi na nowy poziom projektowania swojego wizerunku dopuszczając twórców filmu do swojej osobistej przestrzeni. Obraz dokumentuje ostatnie miesiące pobytu muzyka w Anglii i jego powrót do Polski w kwietniu 2016 roku, gdy wycofano europejski nakaz aresztowania rapera. Dzieło Mateusza Winkla częściowo zrealizowane jest w teledyskowym stylu, dostarcza z każdą minutą nowych informacji o bohaterze i szokujących obrazów jego imprezowego życia. Z drugiej strony przedstawia Popka w jego codziennych sprawach. Zawiera relacje z występów, pracy w garażowym studio nagraniowym w Anglii, podróży, spotkań z przyjaciółmi i współpracownikami.

Bookmark and Share

archiwum