kpb

Dojrzałe Kino: Hiszpański temperament

środa, 21 grudnia 2016, 11.00

 

 

W środę (21 grudnia) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! W programie film Hiszpański temperament. Ta zwariowana, romantyczna komedia, znana wcześniej pt. Jak zostać Baskiem, ukazująca różnice między południem i północą Hiszpanii wywołała salwy śmiechu, zdobywając serca widzów w Hiszpanii i stając się przebojem Tygodnia Kina Hiszpańskiego 2015. 
 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!

 

O FILMIE:

 

HISZPAŃSKI TEMPERAMENT | OCHO APELLIDOS VASCOS
reż. Emilio Martínez-Lázaro, Hiszpania 2014, 100'

(in Spanish and Basque with Polish subtitles)

Nagrody Goya 2015: Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepszy Debiut Aktorski

Po rocznej nieobecności wraca na ekrany ubiegłoroczny hit Tygodnia Kina Hiszpańskiego, szalona komedia Jak zostać Baskiem. W 2014 roku film był rekordowym sukcesem frekwencyjnym iberyjskiego kina w Hiszpanii, który pod względem liczby widzów pokonał nawet największe hollywoodzkie superprodukcje. Rok później oddał palmę pierwszeństwa kontynuacji przygód sympatycznej baskijsko-andaluzyjskiej pary, filmowi Jak zostać Katalonką.Rafa (Dani Rovira) to typowy Andaluzyjczyk, któremu w rodzinnej Sewilli niczego nie brakuje. Ma wszystko, co kocha: wino jerez, brylantynę i piękne kobiety. Spotkanie z odporną na jego wdzięki, temperamentną Baskijką, Amaią (Clara Lago) wywraca świat Rafy do góry nogami. Opuszcza Sewillę i udaje się na daleką północ, do małego baskijskiego miasteczka, w którym mieszka Amaia. Jest skłonny stać się Baskiem, byle tylko zdobyć jej serce.

 

ZWIASTUN:
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
          

Bookmark and Share

archiwum