kpb

Dojrzałe Kino: La La Land

środa, 25 stycznia 2017, godz. 11.00 (Sala Czerwona)

środa, 25 stycznia 2017, godz. 11.00 (Sala Niebieska)

 

 

 

W środę (25 stycznia) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz zdobywcy 7 Złotych Globów oraz faworyta w wyścigu po tegoroczne Oscary - widowiskowego filmu muzycznego La La Land w reżyserii Damiena Chazelle.  Dzieło twórcy błyskotliwego filmu Whiplash z udziałem Emmy Stone i Ryana Goslinga to magiczny spektakl dźwięków i barw, który przywraca wiarę w niemal zapomniany gatunek filmowy.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 13 zł*

*Bilet na ten pokaz upoważnia do ZNIŻKI przy zakupie biletu  na spektakl Dziewczyna z plakatu w Krakowskim Teatrze Variété w dniach 1-2 lutego 2017.

 

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, seans odbędzie się na dwóch salach.
Na Sali Niebieskiej - transmisja prelekcji.
Dyskusja po filmie na Sali Czerwonej.

 

O FILMIE:

LA LA LAND | LA LA LAND
reż. Damien Chazelle, USA 2016, 128’

(in English with Polish subtitles)

Złote Globy 2017: najlepsza komedia lub musical, najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Ryan Gosling), najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Emma Stone), najlepszy reżyser (Damien Chazelle), najlepszy scenariusz (Damien Chazelle), najlepsza muzyka (Justin Hurwitz), najlepsza piosenka (City Of Stars, wyk. Ryan Gosling)
MFF w Wenecji 2016: Puchar Volpi dla najlepszej aktorki (Emma Stone), nominacja do Złotego Lwa za najlepszy film
MFF w Toronto: Nagroda Publiczności
Nagrody Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych: najlepszy film (Damien Chazelle)
Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles: najlepsza muzyka (Justin Hurwitz)

 

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na swoją szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum