kpb

Napisane życie - premiera dokumentu o Wisławie Szymborskiej

NAPISANE ŻYCIE - premiera biograficznego filmu dokumentalnego
o Wisławie Szymborskiej
z udziałem reżyserki Marty Węgiel i zaproszonych gości

niedziela, 12 czerwca 2016, godz. 16.00W niedzielę, 12 czerwca, o godz. 16.00 wspólnie z Festiwalem Miłosza zapraszamy na premierę filmu Napisane życie w reżyserii Marty Węgiel - biograficznego dokumentu o Wisławie Szymborskiej. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserką, w którym udział wezmą Robert Piaskowski, Michał Rusinek i Dagmara Romanowska.

W ostatnim dniu tegorocznej edycji Festiwalu Miłosza (9-12 czerwca), w Kinie Pod Baranami swoją premierę będzie miał biograficzny film dokumentalny poświęcony Noblistce i Pierwszej Damie Polskiej Poezji - Wisławie Szymborskiej. Na portret poetki złożyły się w dużej mierze materiały archiwalne i jej wypowiedzi.

Film został wyprodukowany przez Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundację Wisławy Szymborskiej i Telewizję Polską S.A. Muzykę do niego skomponował Stanisław Radwan.

W spotkaniu po pokazie udział wezmą reżyserka filmu Marta Węgiel, Robert Piaskowski - dyrektor programowy Krakowskiego Biura Festiwalowego i dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, Michał Rusinek - literaturoznawca, tłumacz, pisarz, sekretarz Wisławy Szymborskiej i prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz dziennikarka filmowa Dagmara Romanowska.

Wstęp z zaproszeniami.
O FILMIE:

NAPISANE ŻYCIE
| NAPISANE ŻYCIE
reż. Marta Węgiel, Polska 2016

W dokumencie wypowiadają się przyjaciele, wydawcy, biografowie i współpracownicy poetki (m.in. Bronisław Maj, Tadeusz Nyczek, Teresa Walas, Wanda Klominkowa, Jerzy Illg, Michał Rusinek, czy Joanna Szczęsna), ale przede wszystkim ona sama. Zdjęcia z archiwum Fundacji Wisławy Szymborskiej pozwolą widzom wejść w prywatny, mniej znany świat Noblistki. Dzięki nagraniom z telewizyjnych archiwów można będzie usłyszeć jej głos, nabierające niezwykłego znaczenia opowieści o codziennych przeżyciach, a także czytane przez nią wiersze. To one budują rytm tego obrazu – historię jej dorastania, miłości, przyjaźni z artystami, samotności, a jednocześnie ważną refleksję o pisaniu i poezji.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum