kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Dziewczyny

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
- DZIEWCZYNY (reż. Stuart Murdoch)

sobota, 13 grudnia 2014, godz. 10.00

W sobotę, 13 grudnia, o godz. 10.00, w Kinie Pod Baranami odbędzie się trzecie spotkanie cyklu skierowanego do nastoletnich kinomanów. Tym razem zapraszamy na projekcję zdobywcy nagrody specjalnej jury na festiwalu Sundance, filmu Dziewczyny w reżyserii Stuarta Murdocha, członka zespołu Belle & Sebastian. Przed seansem krótkie wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a po pokazie rozmowa o filmie. Bilety dla uczniów - TYLKO 10 zł.To film o ulotnej chwili, w której uświadamiasz sobie, czego pragniesz od życia, gdy wciąż jesteś pełen entuzjazmu i poznajesz ludzi, którzy myślą podobnie jak Ty, a możliwości wydają się nieograniczone - mówi Barry Mendel, producent filmu.

Scenariusz wyszedł spod ręki Stuarta Murdocha - frontmana zespołu Belle & Sebastian, dla którego jest to historia o lecie fajniejszym niż inne, a przynajmniej takim, podczas którego coś się wydarzyło. A właściwie co przydarzyło się dwóm dziewczynom i chłopakowi w mieście podobnym do twojego.

Musical Dziewczyny powstał na podstawie indie-popowego projektu Stuarta Murdocha God Help the Girl. Był to wydany w 2009 roku album, na którym różne wokalistki wykonały piosenki autorstwa Murdocha, a akompaniował im zespół Belle & Sebastian. Część z tych utworów wykorzystano w ścieżce dźwiękowej filmu.SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V LO w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i rozmawiać - w luźnej atmosferze - o swoich refleksjach.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy interesująca wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


Bilety dla uczniów TYLKO 10 złDZIEWCZYNY
| GOD HELP THE GIRL
reż. Stuart Murdoch, Wielka Brytania 2014, 111’

Sundance: Nagroda Specjalny Jury
Newport Beach Festival: nagroda za muzykę (Stuart Murdoch)
MFF w Berlinie: sekcja Generation
Seattle International Film Festival


Muzyka, marzenia, miłość i odwieczne pytanie, jak przeżyć życie, żeby niczego nie żałować. Kiedy Eve zaczyna pisać piosenki, stosując je jako metodę na radzenie sobie z problemami, nie spodziewa się, że zupełnie odmienią jej dotychczasowe życie.


O REŻYSERZE:


Stuart Murdoch jest współzałożycielem i liderem szkockiego zespołu Belle & Sebastian. Grupa powstała w 1996 roku, zyskała popularność na całym świecie i stała się inspiracją dla wielu innych artystów. Do tej pory muzycy dwukrotnie wystąpili w Polsce. Na początku 2015 roku ukaże się ich dziewiąty, studyjny album zatytułowany Girls in Peacetime Want To Dance. Film Dziewczyny jest reżyserskim debiutem Stuarta Murdocha.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum