kpb

Baranki w pieluchach - Wtorek, po świętachBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

4 sierpnia - znakomity dramat rumuński WTOREK, PO ŚWIĘTACH, gęsta od emocji opowieść o miłości i zdradzie.

BILETY: tylko 10 zł!

czwartek, 4 sierpnia 2011, godz. 11.00

WTOREK, PO ŚWIĘTACH | MARŢI, DUPĂ CRĂCIUN
reż. Radu Muntean, Rumunia 2010, 99’

MFF w Cannes 2010: sekcja Un Certain Regard - oficjalna selekcja
MFF w Gijón 2010: najlepszy film, najlepsza rola kobieca (Mirela Oprişor) i najlepsza rola męska (Mimi Brănescu) 
FF w Namur 2010: najlepszy film i najlepsza rola męska
Festiwal Filmowy w Sarajewie 2010: najlepsza rola kobieca
Bukareszt 2011: najlepsza rola kobieca, Nagrody „Gopo”
MFF w Sarasocie 2011: najlepszy film

Jeden z najlepszych filmów rumuńskich ostatnich lat, porażająca realizmem i gęsta od emocji historia o miłości i zdradzie.

Intymna historia małżeństwa u progu rozpadu. Paul i Adriana są razem od 10 lat. Mają córkę, samochód, apartament i wiodą pełne nudy życie. Skok w bok okazuje się dla Paula zmysłowym orzeźwieniem. Przykładny mąż i dobry ojciec żywi przekonanie, że znalazł kobietę, dzięki której odzyska utraconą młodość. Kolejne kłamstewka i półprawdy serwowane przez Paula pogłębiają tylko jego moralne rozdarcie. Kocha obie kobiety, ale ze zdrady wypada się rozliczyć - powiedzieć żonie. Ale czy to zrobi, czy będzie w stanie?

„To nie jest film o winie, to film o wyborze” - mówi reżyser. I faktycznie: decyzja o ewentualnym przyznaniu się do zdrady odegra kluczową rolę w życiu bohatera i historii małżeństwa. 
 
Cykl polecają:

Kreatywka        Klub Kangura   Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl   Mali Turyści     CzasDzieci.pl        
Bookmark and Share

archiwum