kpb

Wieczór z braćmi Coen

WIECZÓR Z BRAĆMI COEN
* czwartek, 10 czerwca 2010 *


Z okazji zbliżającej się premiery najnowszego filmu braci Coen, zapraszamy na wieczór filmowy z ekscentrycznymi komediami słynnego tandemu! W programie satyra szpiegowska TAJNE PRZEZ POUFNE i prezentowany przedpremierowo POWAŻNY CZŁOWIEK

BILET na 2 filmy: tylko 20 zł!

BILET na pokaz wybranego filmu:
normalny - 17 zł
ulgowy - 13 zł

czwartek, 10 czerwca

19.15  TAJNE PRZEZ POUFNE | BURN AFTER READING
USA/Francja/Wlk. Brytania 2008, 96' 

Satyryczna komedia szpiegowska w mistrzowskim wykonaniu braci Coen. Występują George Clooney, Brad Pitt i John Malkovich. Osbourne Cox (Malkovich) jest tajnym agentem CIA, który - wyrzucony z pracy - postanawia w ramach rewanżu opisać działania agencji wywiadu. Szkic wspomnień trafia do szalonej pracownicy siłowni Litzke (McDormand), która wraz z głupkowatym Chadem Feldheimerem (Pitt) uznają, że materiały Osbourne'a są znakomitą okazją zbicia majątku. Przekonani, że posiadają ściśle tajne informacje, przekazują je Rosjanom.

21.00  POWAŻNY CZŁOWIEK | A SERIOUS MAN - pokaz przedpremierowy! 
USA 2009, 105’

Zwariowana komedia braci Coen o poważnym człowieku, którego wszyscy mają w... poważaniu. Lata 60. ubiegłego stulecia. Uporządkowany świat Larry'ego Gopnika, profesora fizyki, rozsypuje się: żona straszy go rozwodem, otrzymuje listy z pogróżkami, a na domiar złego opalająco się nago sąsiadka wodzi go na pokuszenie.
Bookmark and Share

archiwum