kpb

2. Festiwal Filmów Wietnamskich - Kino w pięciu smakach

Przedstawiamy 2. Festiwal Filmów Wietnamskich „Kino w pięciu smakach”:

Smak egzotyki. Takiego miksu oszałamiających pejzaży, melodyjnego języka, gęstego powietrza i czarujących portretów nie może zaoferować żadna inna kinematografia. Bo nie ma na świecie drugiej Zatoki Halong ani miasta jezior Hanoi.
Smak historii. Bolesna historia tego kraju, jakże podobna do naszej, szokuje i wstrząsa. Kino pomoże ją poznać i zrozumieć.
Smak dialogu. Kino silnie pobudza kubki dyskusji. Panele spotkań z gośćmi między projekcjami pomogą je nasycić wartościowymi rozmowami i wymianą poglądów.
Smak odkrycia. Społeczność wietnamska stanowi najliczniejszą grupę cudzoziemców żyjącą w Polsce, a jej kultura i obyczaje są ciągle nieznane. A tak dużo jest do odkrycia.
Smak premiery. Nie ma w kinie nic smaczniejszego niż film, którego nikt wcześniej w Polsce nie widział i pewnie długo nie zobaczy. Egzotyczne dania filmowe - w Polsce już w październiku 2008 roku!

Przestrzeń Wymiany Działań ARTERIA odkrywając egzotyczne, ciekawe formalnie kino azjatyckie przygotowuje istną ucztę dla kinomanów. Festiwal odbędzie się w dniach 2 - 5 października w kinach Muranów i Kinoteka w Warszawie. Kolejne pokazy odbędą się także w innych miastach Polski: w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Krakowie.

W Kinie Pod Baranami festiwal zagosci w dniach 21 - 26 października.

Zaprezentowane zostaną nowe filmy, nigdy wcześniej nie pokazywane w Polsce, jak i klasyczne arcydzieła wietnamskiej kinematografii. Program przygotowywany jest pod kątem szerokiego ukazania wietnamskiej kultury, a seanse filmowe są pretekstem do dyskusji. W programie znajdą się nie tylko filmy tworzone przez wietnamskich artystów, ale także obrazy ukazujące punkt widzenia z zewnątrz, z innych krajów i kultur. Wietnamczycy są najliczniejszą mniejszością narodową w Warszawie, jedną z największych w Polsce. Choć żyje ich tu około pięćdziesięciu tysięcy pozostają mało widoczni. Kojarzeni są z azjatyckimi barami oraz stoiskami odzieżowymi na bazarach. Niewiele osób wie, że w Polsce prężnie działa wietnamska liga futbolowa, że nieopodal Stadionu X-lecia w Warszawie stoi buddyjska Pagoda na jednej nodze, albo że Wietnamczycy hucznie świętują nadejście każdego nowego roku dopiero w lutym.

Festiwalowi towarzyszy konkurs fotografii poświęconej społeczności wietnamskiej w Polsce Orientuj się!. Konkurs adresowany jest zarówno do Polaków, jak i do Wietnamczyków. Finał będzie miał miejsce podczas październikowych pokazów festiwalu.

Szczegółowe informacje o festiwalu oraz o konkursie: www.piecsmakow.pl


Program:

wtorek, 21 października, godz. 20.30

OPOWIEŚĆ PAO
| CHUYEN CUA PAO | STORY OF PAO
reż. Quang Hai Ngo, Wietnam 2006, 100' 

 
środa, 22 października, godz. 20.30

SOWA I WRÓBEL | CU VA CHIM SE SE | OWL AND THE SPARROW
reż. Stephane Gauger, Wietnam / USA 2008, 97' 
laureat Nagrody Publiczności przyznawanej przez widzów
2. Festiwalu Filmów Wietnamskich
 w Warszawie


czwartek, 23 października, godz. 20.30

SCHYŁEK LATA | MUA HE CHIEU THANG DUNG | AT THE HEIGHT OF SUMMER
reż. Tran Anh Hung, Francja/Wietnam 2000, 112'


piątek, 24 października, godz. 20.30

ME THAO
reż. Viet Linh, Wietnam/Francja 2002, 88'


sobota, 25 października, godz. 20.30

JESIENNA PODRÓŻ | VUOT SONG | JOURNEY FROM THE FALL
reż. Ham Tran, USA/Tajlandia 2006, 135‘


niedziela, 26 października, godz. 20.30

ŻYCIE W STRACHU | SONG TRONG SO HAI | LIVING IN FEAR
reż. Bui Thac Chuyen, Wietnam 2005, 104'


Szczegółowy program festiwalu znajduje się TUTAJ!


BILETY:
16 zł
- normalny
13 zł - ulgowy 

KARNET na 6 filmów:
59 zł


ZWIASTUN Festiwalu:

Bookmark and Share

archiwum