kpb

Kinowe zakończenie roku

KINOWE ZAKOŃCZENIE ROKU
pokazy filmowe dla szkół
czerwiec 2021
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy do organizowania pokazów filmowych, wieńczących bieżący rok szkolny. Wspólny seans w kinie to doskonała okazja do osobistego spotkania w miłej atmosferze, grupowej integracji oraz złapania oddechu po szczególnym czasie zdalnej edukacji.


Koniec roku szkolnego to wyjątkowy czas, w którym wysiłkowi związanemu z wystawianiem ocen towarzyszy potrzeba odpoczynku i oderwania się od codziennych wyzwań. Szczególną przestrzenią, oferującą chwilę wytchnienia, jest sala kinowa. Jej przytulne wnętrze stwarza idealne warunki do spotkania - zarówno ze sztuką filmową, jak i innymi widzami.


Pamiętając o tych niezwykłych właściwościach, zachęcamy do organizacji specjalnych pokazów filmowych.


Proponujemy zarówno pokazy tytułów premierowych, dostępnych w regularnym repertuarze Kina Pod Baranami, jak i filmów nieco starszych, o szczególnych walorach edukacyjnych.


Terminy i godziny pokazów będą ustalane z grupami indywidualnie.


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. W pokazie uczestniczy wyłącznie grupa uczniów z jednej szkoły (nie łączymy grup z różnych szkół w ramach jednego seansu).

 

BILETY: 15 zł
Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

 

PROPONOWANE TYTUŁY:

Jeśli chcieliby Państwo obejrzeć z uczniami film, którego nie ma na liście - zapraszamy do kontaktu. Sprawdzimy jego dostępność.


Dla uczniów szkół ponadpodstawowych:

OJCIEC | THE FATHER
(Florian Zeller) GB 2020, 97’


Przejmująca lekcja empatii ze znakomitą, oscarową rolą Anthony’ego Hopkinsa. Oryginalne ujęcie mechanizmu rozpadania się ludzkiej pamięci pod wpływem postępującej choroby.

 

SOUND OF METAL | SOUND OF METAL
(Darius Marder) US 2019, 120’


Poruszająca historia tracącego słuch perkusisty (nominowany do Oscara Riz Ahmed), zabierająca widzów w niezwykłą podróż: od hałasu metalowych koncertów ku całkowitej ciszy.

 

NOMADLAND | NOMANDLAND
(Chloé Zhao) US 2020, 107’


Wyróżniony trzema Oscarami niezwykły portret życia w drodze, ze znakomitą rolą Frances McDormand. Subtelny portret przemian ekonomicznych, sygnalizujący wiele problemów ery późnego kapitalizmu.

 

Dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych:

CO W DUSZY GRA | SOUL
(Pete Docter) US 2020, 106'


Stworzona przez uznane studio animacji Pixar, wzruszająca i rozmiłowana w muzyce opowieść o poszukiwaniu życiowej pasji. Film prezentowany w wersji z polskim dubbingiem.

 

Dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych:

KRÓLOWIE LATA | THE KINGS OF SUMMER
(Jordan Vogt-Roberts) US 2013, 93’


Nietuzinkowa opowieść o dorastaniu wśród dzikiej przyrody. Trzej nastoletni chłopcy uciekają z domu by nauczyć się samodzielności na łonie natury. 

 

Dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych:

SZCZĘŚCIARA | H IS FOR HAPPINESS
(John Sheedy) AU 2019, 98’


Pełna optymizmu i żywych kolorów historia rudowłosej dziewczynki, która niezłomnie walczy o przywrócenie radości życia wszystkim w swoim otoczeniu.

 

BINTI | BINTI
(Frederike Migom) BE 2019, 90’


Wypełniona pozytywną energią opowieść o Binti - nastoletniej imigrantce, nielegalnie mieszkającej w Belgii, która marzy o karierze vlogerki.

 

Dla uczniów klas I-III szkół podstawowych:

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI: RABUŚ Z POCIĄGU
| LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ - TÅGRÅNARENS HEMLIGHET
(Moa Gammel) SE 2020, 82’


Przewrotny, pełen zaskakujących zwrotów akcji kryminał, oparty na bestsellerowej serii książek Martina Widmarka.

 

JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY | JĒKABS, MIMMI UN RUNĀJOŠIE SUŅI
(Edmunds Jansons) PL/LV 2019, 70’


Urocza, polsko-łotewska animacja zachęcająca do aktywnego działania na rzecz najbliższego otoczenia. 

 

Dla przedszkolaków:

WIELKA WYPRAWA MOLLY | MOLLY MONSTER
(John Chambers) DE 2016, 70’


Pełna niesamowitości i fantazji opowieść o niezwykłej podróży, w którą wyrusza mała Molly by udowodnić, że jest najlepszą starszą siostrą na świecie.

 


Aktualny repertuar Kina Pod Baranami

 


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. W sali dostępnych jest jedynie 50% miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, obowiązuje także zakaz konsumpcji. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 

Zapraszamy do kontaktu:

Kaja Łuczyńska
Koordynatorka programów edukacyjnych
email: kaja@kinopodbaranami.pl
tel. 604 708 839

Bookmark and Share

archiwum