kpb

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Nie lubię poniedziałku

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
NIE LUBIĘ PONIEDZIAŁKU (reż. Tadeusz Chmielewski)
- wspólne wirtualne oglądanie & dyskusja

czwartek, 26 marca 2020, godz. 21.00

#Zostańwdomu i bądź w kinie! 26 marca zapraszamy ponownie studentów z całej Polski do udziału w tymczasowej - zdalnej - odsłonie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Tematem wirtualnego spotkania będzie polska komedia Nie lubię poniedziałku (1971). Wstęp do filmu oraz dyskusja po domowym seansie odbędą się za pośrednictwem platformy internetowej.


Kino to przede wszystkim miejsce spotkań, wokół którego skupia się społeczność wielbicieli X muzy, pragnących przeżywać emocje wspólnie z innymi. To przestrzeń dyskusji, zachęcającej do przemyśleń i refleksji oraz poznania bliżej innych miłośników filmu.

 
Mimo bezprecedensowych warunków, Kino Pod Baranami nie zawiesza swojej misji i organizuje serię internetowych spotkań filmowych, którym towarzyszyć będą wirtualne dyskusje.


W czwartek, 26 marca studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na kolejną wirtualną odsłonę swoich spotkań. Na domowych ekranach wybrany w drodze głosowania polski film Nie lubię poniedziałku - wyśmienita satyra na lata 70. ze znakomitymi aktorami komediowymi tamtego czasu: Bohdanem Łazuką (gra samego siebie), Mieczysławem Czechowiczem i Wacławem Kowalskim.

 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Profil Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego na Facebooku (tam więcej informacji):
facebook.com/StudenckiNocnyKlubFilmowy


O FILMIE:

NIE LUBIĘ PONIEDZIAŁKU
(Tadeusz Chmielewski) PL 1971, 98'

 
W pewien wrześniowy poniedziałek wszystko wydaje się sprzysięgać przeciw mieszkańcom Warszawy i zjeżdżającym do miasta w różnych sprawach przybyszom. Z powodu epidemii różyczki i zamknięcia przedszkola oraz remanentu w zakładzie pracy żony milicjant musi zabrać synka na służbę, pełnioną na ruchliwej ulicy. Przybyły z prowincji zaopatrzeniowiec bezskutecznie poszukuje w mieście części do kombajnów. Uroczy Włoch nie zostaje odebrany z lotniska przez ludzi z ministerstwa, które chciałoby podpisać kluczowy dla polskiej gospodarki kontrakt na sznurek do snopowiązałek, ale – po wielu perypetiach – zostaje wyswatany przez biuro matrymonialne roznamiętnionej pracowniczce perfumerii… Dzięki swej wielowątkowej strukturze komedia Tadeusza Chmielewskiego prezentuje spektrum ludzkich postaw wobec licznych absurdów życia w PRL, balansując niekiedy w swym otwartym ich wykpiwaniu na granicy cenzuralności. Dodatkowym walorem filmu jest obsada, w której znaleźli się znakomici aktorzy komediowi tamtego czasu: Bohdan Łazuka (gra samego siebie), Mieczysław Czechowicz i Wacław Kowalski.

Bookmark and Share

archiwum