kpb

Klub Wysokich Obcasów: Maiden (przedpremierowo!)

Klub Wysokich Obcasów:
Maiden (reż. Alex Holmes)
- pokaz przedpremierowy
worek, 6 sierpnia 2019, godz. 20.55
Kino Pod Baranami
 

 

We wtorek, 6 sierpnia, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - zapraszamy wyjątkowy - wakacyjny pokaz z cyklu Klub Wysokich Obcasów. Na ekranie przedpremierowo Maiden - trzymający w napięciu jak dreszczowiec, wyjątkowy dokument o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.

Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 3 sierpnia 2019 roku - zniżka na bilet.

 

Pasjonujący, emocjonujący, jak najlepsza sportowa rozgrywka; a przy tym dostarczający potężnej dawki wzruszeń, film Maiden Alexa Holmesa dowodzi, że dla Tracy Edwards i pozostałych dziewczyn był to naprawdę wyścig o wszystko: o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce – nie tylko w sporcie. Przeciwnikiem groźniejszym od oceanu (który stale “próbuje cię zabić”), są bowiem wszyscy ci, którzy wmawiają kobietom, że nie potrafią, że nie dadzą rady, że się nie nadają. A ocean? Dla kobiet jest po prostu wolnością.

 

Polska premiera filmu: 9 sierpnia 2019

 

ZNIŻKA:

Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 3 sierpnia 2019
- bilet w cenie 13 zł
.

 

BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)
15 zł (klubowy)

13 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 3 sierpnia 2019

 

O FILMIE:

MAIDEN | MAIDEN
(Alex Holmes) GB 2018, 97'


W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie “Maiden” Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. “Dziewczyny na morzu to same problemy”. “Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem – mówi po latach. Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody! – dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum