kpb

Dzika grusza - pokaz w Kinie Pod Baranami

Dzika grusza (reż. Nuri Bilge Ceylan)
- pokaz w Kinie Pod Baranami

niedziela, 2 czerwca 2019, godz. 13.00
Kino Pod Baranami

 

2 czerwca zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu Dzika grusza Nuriego Bilge Ceylana, autora Zimowego snu. Nasycony kolorami wnikliwy portret wielopokoleniowej rodziny, w którym koszmary senne przeplatają się z filozoficznymi dysputami o Koranie.

W Dzikiej gruszy Nuri Bilge Ceylan wraca do poetyki, która w 2014 roku przyniosła mu Złotą Palmę za Zimowy sen. Ponownie najważniejszym elementem filmu okazuje się pełen detali i długich rozmów scenariusz, który Ceylan inscenizuje z pietyzmem godnym "tureckiego Czechowa".

 

BILETY: 23 zł (normalne) | 16 zł (ulgowy) | 15 zł (senior)

 

O FILMIE:

DZIKA GRUSZA | AHLAT AĞACI
(Nuri Bilge Ceylan) TR/MK/FR/DE/BA/BG/SE 2018, 188’

Znalezione obrazy dla zapytania dzika grusza 

Bohater Dzikiej gruszy, absolwent pedagogiki Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta patrzy z mieszanką niechęci i pobłażania na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie - i wymarzonej karierze pisarza - okazują się trudne do urzeczywistnienia. Nasycony kolorami zmieniających się pór roku (zwłaszcza czerwono-złocistej jesieni) film jest wnikliwym portretem wielopokoleniowej rodziny, w którym koszmary senne przeplatają się z filozoficznymi dysputami o Koranie. Gęsta, choć na pozór minimalistyczna Dzika grusza opowiada o niepokornej młodości mierzącej się z dziedzictwem ojców.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum