kpb

Kinobranie 2018 - pokaz na dziedzińcu #8: Wielkie piękno

Letnie Tanie Kinobranie 2018
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #8
Wielkie piękno (reż. Paolo Sorrentino)
Kino Pod Baranami
czwartek, 23 sierpnia 2018, godz. 21.15

 

 

W czwartek, 23 sierpnia, zapraszamy na ósmy pokaz plenerowy w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na dziedzińcu Pałacu pod Baranami zaprezentujemy nagrodzone Oscarem Wielkie piękno w reżyserii Paolo Sorrentino. Bilety w cenie 8 zł.

 

Wielkim pięknie reżyser Paolo Sorrentino przygląda się dojrzałemu, żyjącemu w luksusie dziennikarzowi, którego w dniu urodzin nachodzą wątpliwości dotyczące dotychczasowego życia. Twórca Młodości i Wszystkich odlotów Cheyenne'a wysnuł opowieść, która duchem przypomina włoskich mistrzów, porównywaną m.in. z filmami Felliniego.  Dzięki porywającej oprawie wizualnej i doskonałej grze aktorskiej krytycy na całym świecie zgodnie uznali film Sorrentino za absolutne arcydzieło. W roli głównej wystąpił zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej, Toni Servillo (Dziewczyna we mgle).
Wielkie piękno uhonorowano Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Akademii dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami.

 

BILETY: 8 zł - dostępne w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

UWAGA!

Z biletem na pokaz  - 10% rabatu w Piwnicy Pod Baranami dla naszych widzów!

 

O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA 
reż. Paolo Sorrentino, Francja/Włochy 2013, 144'

Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny 
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz 
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY:

        
  
                         

 

PATRONI:

      

            

 

     

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum