kpb

Pamiętnik Florki - zestaw VIII

tytuł oryginalny: Pamiętnik Florki

reżyseria: Jola Dudzińska, Dorota Cieśla, Anna Wróblewska-Dzwoniarek, Janusz Martyn

czas trwania: 44 min.
produkcja: Polska 2014
język: polski
in Polish

Pamiętnik Florki to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.


Każdy odcinek poświęcony jest innej, często nowej dla Florki sytuacji, w której wesołej ryjówce towarzyszą różne uczucia. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności czy do jakich dochodzi wniosków. Chociaż Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i woli sprawdzić wszystko na własnej skórze, wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny czy młodych przyjaciół. Z jej codziennymi dylematami, obawami czy wątpliwościami z łatwością utożsami się niemal każdy przedszkolak.


Serial ma cenne walory edukacyjne, jednak prezentowane są w lekki, przyjemny dla odbiorcy i pełen wdzięku sposób.

 

PAMIĘTNIK FLORKI - zestaw bajek, 44' + warsztaty plastyczne

REMONT
(Jola Dudzińska) PL 2014, 11'

Tata Florki postanawia zrobić remont generalny. Sam! Mama jest sceptyczna, ale tata pała entuzjazmem, którym zaraża Florkę. Po remoncie będzie pięknie! Razem oglądają filmiki o remontach w internecie, a tata gromadzi narzędzia. Jednak, kiedy przystępują do pracy, niespodziewanie pęka jakaś rura i dom zostaje zalany.


RYBKA
(Dorota Cieśla) PL 2014, 11'

Florka czuje się samotna – każdy kogoś ma: mama tatę, bliźniaki siebie nawzajem, tylko ona jest „bez pary”. Namawia rodziców na zakup rybki. Florka jest bardzo przejęta posiadaniem rybki. Tak bardzo, że nie ma czasu na rozmowy ze swoim kolegą...


NIEBO
(Anna Wróblewska-Dzwoniarek) PL 2014, 11'

Florka zaczyna przyglądać się niebu – jest zafascynowana jego zmieniającymi się kolorami, chmurami o niezwykłych kształtach.


BARBARA
(Janusz Martyn) PL 2014, 11'

Florka marzy o Barbarze – pięknej lalce, którą widziała w reklamie. Mała ryjówka zamiast lalki dostaje edukacyjną grę planszową dla całej rodziny. Jednak ze wspólnej gry nic nie wychodzi.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP im. Jana Matejki. Projektantka, weganka, joginka. Z miłości do natury i świata tworzy roślinne obrazy z wizerunkami ziół, a także własne barwniki z roślinnych pigmentów. Współpracowała artystycznie m.in. z Slot Art Festiwalem, Stowarzyszeniem Ambasada Krakowian, Uniwersytetem Jagiellońskim, Festiwalem States of Mind. Na krakowskim Starym Mieście prowadzi własną pracownię artystyczną Wytwory.


Jako Joanna tworzy od lat kreuje artystyczne wydarzenia dla dorosłych i dzieci, m.in.: Kółko Plastyczne dla Dorosłych. Z Barankami Dzieciom związana jest od kilku lat. W trakcie warsztatów tworzy z najmłodszymi książki, komiksy, doniczki, maski - porusza wyobraźnię i rozbudza ekologiczno-kreatywne zainteresowania. 

 

 

Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom: Pamiętnik Florki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

Bookmark and Share