kpb

Belle

tytuł oryginalny: Belle

reżyseria: Mamoru Hosoda

czas trwania: 121 min.
produkcja: Japonia 2021
język: lektor PL
Polish voiceover
info: Kino Dzieci

W Belle, najnowszym anime nominowanego do Oscara za Mirai Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o „Pięknej i Bestii” spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.


Suzu porzuciła ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Jej smutki znajdują ujście w wirtualnej rzeczywistości U. Tam Suzu odkrywa, że może być, kim tylko zapragnie i pod pseudonimem Belle zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej istoty. Zaczyna się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się ujawnić swoje prawdziwe „ja”?


Czy wiesz, że…
film otrzymał 14-minutową owację po swojej swiatowej premierze na festiwalu w Cannes? Oklaski dla „Belle” okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia.

 

Wcześniej w ramach 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2021.

 

Bookmark and Share